(FOTO) Tak wewnątrz wygląda kryty parking na Placu Wolności. Jutro oficjalne otwarcie

Już jutro o 9:00 oficjalnie otwarty zostanie kryty parking na Placu Wolności. Zobaczcie jak ns zdjęciach wygląda zupełnie nowe miejsce w Kutnie, gdzie zostawić będzie można swój samochód.

Nowoczesny obiekt zastąpił stary i wysłużony parking, który był historyczną pozostałością po niemieckiej okupacji z czasów II Wojny Światowej. W latach 1939-1945 Niemcy na Starym Rynku w Kutnie zbudowali tak zwany appellplatz. W 1941 roku doszło tam do tragicznych wydarzeń. 9 czerwca 1941 stracono trzech Polaków: Kaliksta Parkowskiego, Wilhelma Czarneckiego i Piotra Sanda. Skazano ich za przewóz żywności do Warszawy. By ich śmierć stała się dla wszystkich nauczką, obecność na egzekucji była obowiązkowa. Świadkami tych zdarzeń byli nawet członkowie rodziny skazanych.

- R E K L A M A -

– Przyszedł czas by zerwać z trudną historią tego miejsca i nadać mu nowy wizerunek. Był to pomysł mieszkańców, którzy już w 2000 roku podkreślali potrzebę zmiany wyglądu centrum Miasta. Ta przebudowa daje nam też nowe możliwości – podkreśla Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna.

Nowy kompleks na Placu Wolności podniósł poziom funkcjonalności tego miejsca. Dotychczas był to bowiem jedynie parking. Po rewitalizacji będzie to miejsce spotkań, plac tętniący życiem i schowany pod płytą placu parking dla 132 samochodów z miejscami dla niepełnosprawnych, matek z dziećmi oraz z ładowarkami dla samochodów elektrycznych – komentuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Zadaszony parking zostanie uroczyście otwarty już w nadchodzący poniedziałek (22.03) o 9:00. Jak informuje kutnowski magistrat, do momentu wejścia w życie odpowiednich aktów prawnych, mieszkańcy będą mogli z niego korzystać bezpłatnie.

– Dla mieszkańców, którzy jako pierwsi pozostawią swoje pojazdy w centrum miasta, będziemy mieli specjalne upominki – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

- R E K L A M A -

Prace związane z Rewitalizacją najstarszej, historycznej części miasta pochłonęły około 40 milionów złotych. Z tego prawie 18 milionów to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Prace budowlane realizowała firma Unibep S.A.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: