REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

Jak odnowić stary parkiet – cyklinowanie parkietu

poniżej dalsza część artykułu

Jak odnowić stary, zniszczony parkiet? Najlepszym rozwiązaniem będzie cyklinowanie. To zabieg, dzięki któremu nawet mocno porysowana i przebarwiona podłoga może wyglądać jak nowa. Wystarczy tylko we właściwy sposób go wykonać.

Cyklinowanie parkietu to stosunkowo łatwy i tani sposób na to, żeby odnowić starą podłogę. Efekt zabiegu często daje wrażenie, że ta jest zupełnie nowa, a jego koszt jest przynajmniej dwukrotnie mniejszy.

Na czym polega cyklinowanie parkietu?

poniżej dalsza część artykułu

Kupując mieszkanie do remontu wiele osób widząc stary parkiet od razu myśli o tym, żeby go zedrzeć i położyć nową podłogę. Zamiast tego warto go odnowić. Położenie nowej, drewnianej podłogi potrafi naprawdę słono kosztować. Z kolei zdzieranie solidnego parkietu po to, żeby położyć na niego tanie panele albo wykładzinę, które bardzo szybko zaczną się niszczyć, wydaje się być bezsensowne. W tej cenie można wykonać cyklinowanie parkietu, po którym będzie on wyglądał jak nowy i zachowa wszystkie właściwości.

Na czym ono polega? Cyklinowanie to zabieg, podczas którego dochodzi do delikatnego zdarcia wierzchniej powłoki parkietu, którą z reguły stanowi kilka warstw przebarwionego lakieru, a także innych środków, które zabezpieczały go przed zniszczeniem, a następnie ponowne pokrycie drewna odpowiednimi preparatami. Ponownie może być to lakier, ale wcale nie musi. Po cyklinowaniu podłogę można pokryć także olejem, który da nieco bardziej naturalny efekt i pozwoli zabezpieczyć drewno także od wewnątrz.

poniżej dalsza część artykułu

W trakcie cyklinowania parkietu może okazać się, że jest on bardziej zniszczony niż się wydawało. Wtedy konieczne jest wykonanie szpachlowania, które ma na celu uzupełnienie wszelkich uwidocznionych szpar. Profesjonalna firma świadcząca usługi parkieciarskie powinna zająć się tym bez najmniejszego problemu. Kiedy wszystkie ubytki zostaną uzupełnione, podłogę ponownie trzeba zeszlifować, żeby usunąć nadmiar szpachli. Wtedy też można ją zabezpieczyć i cieszyć się efektem końcowym.

Dlaczego warto się zdecydować?

Na cyklinowanie parkietu warto zdecydować się nie tylko ze względów finansowych, chociaż trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie, które pozwala naprawdę sporo zaoszczędzić, ale również ze względu na efekt, jaki można dzięki niemu uzyskać. Wiele osób po zabiegu jest w szoku, że wycyklinowana podłoga to nie zupełnie nowy parkiet, a jedynie odnowiony. Efekt końcowy naprawdę potrafi zaskoczyć.

poniżej dalsza część artykułu

Cyklinowanie parkietu to dobra opcja zarówno dla osób, które chciałyby odświeżyć swój stary parkiet, jak i dla tych, którzy chcieliby też nieco odmienić jego wygląd. Przy okazji renowacji można przeprowadzić tak zwaną strukturyzację. Jest to zabieg, który uwidacznia słoje, a także inne struktury drewna i nadaje mu nieco bardziej matowe wykończenie. Taka podłoga idealnie wpasuje się w nowoczesne wnętrze, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy planują remont, ale nie chcieliby od razu wszystkiego wymieniać.

Sprawdź pełną ofertę – WOWSTEP Toruń

reklama

Warto przeczytać:

reklama