Jak prawidłowo korzystać z maty masującej?

Planujesz kupić swoją pierwszą matę masującą? A może już złożyłeś zamówienie na wymarzony model, który zadba o dobro Twoich pleców? Gdy mata masująca do masażu Shiatsu znajdzie się już w Twoim domu, powinieneś wiedzieć, jak jej używać. Choć obsługa takiej maty wydaje się dość intuicyjna, warto znać kilka zasad, dzięki którym korzystanie z niej da Ci 100% satysfakcji. W artykule znalazły się też porady, jak dbać o to urządzenie masujące, aby cieszyć się jego dobrym wyglądem przez długi czas.

- R E K L A M A -

Odpowiednie ułożenie to podstawa

Zakup maty masującej bywa spowodowany dokuczliwym bólem kręgosłupa lub szukaniem sposobu na skuteczne odprężenie się w domowym zaciszu. Już samo zdecydowanie się na konkretny model wymaga od kupującego dużego zaangażowania i zapoznania się z dostępnymi na rynku funkcjami i programami. Po znalezieniu doskonałego modelu należy również posiąść odpowiednią wiedzę dotyczącą użytkowania takiego urządzenia.

Z maty można korzystać zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Najlepiej umieścić ją na stabilnym podłożu – kanapie, krześle lub podłodze. Dużą zaletą tego urządzenia jest to, że można zabrać je ze sobą w podróż i skorzystać z odprężającego masażu w samochodzie. Po ustawieniu maty na konkretnej powierzchni wystarczy wygodnie się na niej rozsiąść i wybrać na pilocie odpowiedni program, który rozluźni obolałe mięśnie.

- R E K L A M A -

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zapoznaj się z zaleceniami producenta. Powinieneś znaleźć je na kartce dołączonej do opakowania lub na stronie internetowej. W razie kłopotów możesz także poprosić o wskazówki sprzedawcę ze specjalistycznego sklepu.

Szeroki wybór mat masujących znajdziesz na: https://casada.pl/kategoria-produktu/masazery/maty-masujace

- R E K L A M A -

Nie zapominaj o pielęgnacji skóry syntetycznej

Każda dostępna w sklepie mata masująca wykonana jest z ekoskóry (czyli ze skóry syntetycznej). Choć wielu osobom może wydawać się to dziwne – w końcu skóra naturalna uchodzi za lepszą, to jednak w tym przypadku jest na odwrót. Ekoskóra charakteryzuje się większą elastycznością i odpornością na przetarcia, co jest niezbędne podczas pracy głowic masujących. Aby jednak zadbać o estetyczny wygląd obicia, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu urządzenia – najlepiej przy pomocy specjalistycznych preparatów. Połączenie środków czystości o dobrym składzie ze ściereczką z delikatnego materiału sprawi, że mata będzie się pięknie prezentować – bez żadnych zabrudzeń.

Zachęcamy także do regularnej konserwacji maty – również przy pomocy odpowiednich specyfików, które ograniczają ryzyko zniszczeń i zachowują nowy wygląd na dłużej.

Prawidłowe użytkowanie, ostrożne transportowanie, a do tego regularna pielęgnacja i konserwacja to proste sposoby na zadbanie o swoje urządzenie. Kierując się przedstawionymi w tekście wskazówkami, zwiększasz szansę na to, że Twoja mata do masażu Shiatsu posłuży Ci przez wiele lat. A jeśli jednak dojdzie do jakiegoś uszkodzenia, to udaj się do profesjonalnego serwisu. Samodzielne naprawianie maty może bowiem doprowadzić do innych zniszczeń. W niektórych sklepach – jak np. Casada.pl – masz dodatkową możliwość przedłużenia gwarancji urządzenia.

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: