Jak używać ab wheel i jakie przynosi efekty?

Korzystanie z kółka do ćwiczeń mięśni brzucha to sposób na urozmaicenie treningów i zapewnienie mięśniom dużej dawki pracy. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się niepozorne, wymaga cierpliwości i wytrwałości, zwłaszcza na początku. Warto więc zapoznać się z techniką używania tego akcesorium oraz z efektami, jakie można osiągnąć dzięki ćwiczeniom przy jego pomocy. Czy warto ćwiczyć z ab wheel?

- R E K L A M A -

Do czego służy kółko treningowe?

Kółka do ćwiczeń to niewielkie przedmiot o prostej konstrukcji, które składają się z jednego lub dwóch kół połączonych za pomocą stalowego pręta, który wystaje po obu bokach i służy jako uchwyt, pokryty materiałem umożliwiającym wygodne trzymanie. Kółkiem treningowym złożonym z dwóch kołek łatwiej operować, zapewnia ono większą stabilność i zazwyczaj jest tylko niewiele droższe od produktów z pojedynczym kołem. Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha z dwoma kołami poleca się wszystkim, to z jednym – osobom zaawansowanym, ponieważ wymaga dodatkowo utrzymania równowagi. Ćwiczenia z ab wheel są bardzo skuteczną formą treningu mięśni brzucha, ponieważ działają nie tylko na partie mięśniowe zlokalizowane w okolicach pasa, ale także na mięśnie posturalne, do których należą mięśnie pleców, naramienne i tłoczni brzusznej, czyli mięśnie brzucha i odcinka lędźwiowo-krzyżowego pleców. Mięśnie posturalne, inaczej głębokie, służą zachowaniu prawidłowej postawy i chronią kręgosłup przed przeciążeniami.

Jak ćwiczyć z ab wheel?

Wykorzystanie kółka do ćwiczeń obejmuje kilka rodzajów aktywności. Podczas wykonywania ćwiczeń zawsze ważne jest utrzymywanie wyprostowanych pleców zarówno podczas kierowania koła od siebie, jak i do siebie. Co do liczby powtórzeń konkretnego ćwiczenia, zaleca się wykonywanie tyle, ile jesteśmy w stanie. Warto rozpocząć nawet od jednokrotnego ćwiczenia z kółkiem podczas treningu, przy docelowej liczbie powtórzeń wynoszącej 10 razy w 3 seriach.

- R E K L A M A -

Jakie efekty daje trening z kółkiem?

Efektem ćwiczeń z kółkiem jest wzmocnienie nie tylko mięśni brzucha, ale również mięśni pleców oraz mięśni naramiennych. Istnieje wiele wariantów ćwiczeń z tym przyrządem, co umożliwia wzmocnienie także łydek, ud, pośladków i nóg. Dzięki takiemu rodzajowi aktywności można nauczyć się utrzymywać prawidłową postawę zarówno podczas treningu, jak i na co dzień. Regularne ćwiczenia z kółkiem zwiększą także wytrzymałość i poprawią równowagę, a także mogą pomóc w radzeniu sobie z bólem odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Warto zauważyć, że chociaż ćwiczenia z kółkiem wzmacniają mięśnie brzucha, nie stanowią one głównego treningu na redukcję tkanki tłuszczowej. Są one dodatkiem do aktywności skoncentrowanych na tym celu, takich jak ćwiczenia kardio lub interwałowe. Początkowo mogą one powodować ból pleców, wynikający z niewystarczającej siły mięśni pleców do wykonywania takiego rodzaju ruchów oraz przyjmowania nieprawidłowej postawy, np. z zaokrąglonymi plecami. Po pierwszych treningach mogą również pojawić się silne zakwasy, zwłaszcza w okolicy brzucha i przedramion.

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: