Jak używać olejków eterycznych w domu?

W dzisiejszym zabieganym i przepełnionym stresem świecie poszukiwanie sposobów na relaks i odprężenie to priorytet coraz większej liczby osób. Olejki eteryczne stają się popularnym wyborem dla tych, którzy chcą stworzyć w swoim domu atmosferę spokoju i harmonii, a jednocześnie pragną zadbać o swoje zdrowie, wykorzystując moc natury. Jak korzystać z olejków eterycznych w domowym zaciszu? Podpowiadamy!

- R E K L A M A -

Dobór produktu do swoich potrzeb

Olejki eteryczne są nie tylko źródłem intrygujących zapachów, ale również praktycznym narzędziem, które może służyć wspieraniu dobrostanu organizmu. Aromaterapia sprawdza się w rozmaitych okolicznościach, a wybór odpowiednich produktów może pomóc w redukcji stresu, poprawie nastroju czy nawet łagodzeniu dolegliwości fizycznych. Niektóre zapachy przyczyniają się do niwelowania bólów głowy, inne z kolei wspierają w walce z infekcjami, a jeszcze inne pomagają w koncentracji. Olejki eteryczne do aromaterapii, takie jak lawenda, eukaliptus, mięta czy limonka, mogą być doskonałym wsparciem dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Przed zakupem warto zapoznać się dokładnie z opisami produktów i wybrać ten, który będzie odpowiadał bieżącym potrzebom.

Sposoby na stosowanie olejków eterycznych

Metod wykorzystania olejków do aromaterapii jest wiele. Najpopularniejszą jest aromatyzacja powietrza przy pomocy kominka zapachowego lub specjalnego urządzenia. Produkty takie jak olejki eteryczne do dyfuzora od Herbiness unoszą się subtelnie w pomieszczeniu, nadając mu przyjemny zapach. Niezwykle miłym sposobem na zastosowanie olejku jest również kąpiel – kilka-kilkanaście kropli produktu wystarczy dodać do ciepłej wody, aby wykorzystać jego cenne właściwości. Wybierając tę formę, nie tylko wdychamy olejek, ale również wchłaniamy go przez skórę. Terapeutyczne zapachy można również dodawać do kosmetyków. Dzięki rozwiązaniom takim jak olejki do perfum mgiełka ulubionego aromatu może towarzyszyć nam na każdym kroku.

- R E K L A M A -

O czym należy pamiętać, chcąc stosować olejki do aromaterapii?

Choć korzystanie z olejków eterycznych nie wiąże się z żadnym dużym ryzykiem, warto pamiętać o stosowaniu ich w sposób rozsądny i najlepiej zgodny z instrukcją określoną przez producenta. Większości olejków nie wolno aplikować na skórę w formie nierozcieńczonej. Nośnikiem może być woda lub inny olej roślinny – na przykład kokosowy. Wyjątkami są oleje takie jak lawendowy oraz z drzewa herbacianego, które powszechnie stosuje się punktowo na drobne niedoskonałości. Przed zastosowaniem oleju warto przeprowadzić próbę uczuleniową, szczególnie jeżeli planujemy dodać go do kosmetyku i zastosować na większy obszar ciała.

Artykuł sponsorowany

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: