REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

Jaki wybrać zlew na szafkę 45 cm?

poniżej dalsza część artykułu

Małe kuchnie to element obrazu niejednego domu czy mieszkania. Dawniej często oszczędzało się na przestrzeni kuchennej dla zysku innych, pozornie ważniejszych pomieszczeń. Obecnie jednak ograniczone wymiary nie stanowią jakiegokolwiek problemu, aby idealnie i pod swoje potrzeby zaplanować własne cztery kąty.

Jaki zlewozmywak na szafkę 45 cm?

Jeżeli posiadamy małą kuchnię, gdzie umeblowanie jest średnich gabarytów, rozwiązania muszą być jak najrozsądniej przemyślane. W tak kompaktowych pomieszczeniach rządzi przede wszystkim ergonomia i to, abyśmy swobodnie byli w stanie w nich funkcjonować. W przypadku montażu zlewu tutaj znaczenie ma każdy centymetr. Zlew powinien zostać dopasowany nie tylko do rozmiarów szafek, lecz również estetyki całej kuchni i jej funkcjonalności. Wobec tego, warto zastanowić się, czy potrzebujemy takich udogodnień, jak praktyczny ociekacz lub druga komora.

poniżej dalsza część artykułu

Więcej informacji o tym, jak idealnie dopasować zlew, jego rozmiary i rodzaj, do warunków blatu, szafek kuchennych i całej kuchni, przeczytamy w artykule: Jaki zlewozmywak na szafkę 45?

Czym wyróżnia się zlewozmywak granitowy?

Zlewozmywak granitowy wyśmienicie sprawdza się w kuchniach o minimalistycznym wyposażeniu oraz chłodnej, stonowanej kolorystyce. Jego chropowata faktura uniemożliwia zatrzymywanie się wody i powoduje, że szybko spływa ona do syfonu, nie pozostawiając nawet najmniejszych kropel. Do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych przez konsumentów należą zlewy czarne, jednak możemy znaleźć także takie w odcieniach bieli, beżowe lub szare. Małe, jednokomorowe zlewy granitowe w barwach ciemnych skutecznie powiększają optycznie kuchnie o małych przestrzeniach. Przeważnie są dostępne w wariantach jednokomorowych, wielokomorowych lub wyposażonych w ociekacz. Większość współczesnych modeli może być wzbogacona o syfon automatyczny stanowiący ogromne ułatwienie podczas rutynowych czynności, jak na przykład mycie naczyń bądź obmywanie surowych owoców i warzyw.

Najlepsze zlewozmywaki granitowe na szafki 45 cm

poniżej dalsza część artykułu

Mała kuchnia domaga się zarówno wygody i ergonomiczności, co eleganckiego wystroju. W tym celu znaczna liczba fachowych producentów oferuje zlewozmywak granitowy w wersjach minimalistycznych, które znakomicie dopasują się do rozmiarów pomieszczenia, a w dodatku je optycznie powiększą. Co więcej, nie będą utrudnieniem i nie zajmą znacznej powierzchni blatu. Wyśmienitą ofertę takich zlewów znajdziemy na: zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem do szafki 45 cm.

Materiał zewnętrzny

reklama

Warto przeczytać:

reklama