KutnoJutro manifestacja pod ubojnią w Kutnie. Chcą zwrócić uwagę na prawa zwierząt

Jutro manifestacja pod ubojnią w Kutnie. Chcą zwrócić uwagę na prawa zwierząt

Jutro przy ubojni na ulicy Wschodniej w Kutnie szykuje się manifestacja. Jej organizatorzy zapewniają, że będą chcieli zwrócić uwagę na prawa zwierząt.

– W dniu 11 sierpnia 2021r. W godzinach od 11:00 do 18:00 przy ul. Wschodnia 21 w Kutnie planowane jest zgromadzenie publiczne w trybie uproszczonym z udziałem 30 osób w celu zwrócenia uwagi na prawa zwierząt – czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej kutnowskiego magistratu.

- reklama -

Organizatorem „czuwania” jest toruńska grupa Animal Save, która w przeszłości kilkukrotnie pojawiała się w naszym mieście.

– Będziemy obecni pod jedną z setek rzeźni w naszym kraju, dając świadectwo zwierzętom, które idą na ubój. Chcemy zwiększyć świadomość u ludzi, którzy nie mają pojęcia co dzieje się w tych miejscach, być tam, gdzie nikt nie chce przebywać, pokazywać codzienną rzeczywistość zwierząt hodowlanych społeczeństwu i okazywać im miłość w najtrudniejszych momentach ich krótkiego życia – mówią organizatorzy wydarzenia.

- reklama -

Jak dodają, są „grupą, która opiera się na miłości i szacunku”. – Uważamy, że możemy osiągnąć więcej drogą pokojową niż agresji i kłótni, dlatego prosimy o powstrzymanie się od wszelkich negatywnych zachowań, tekstów w kierunku kierowców jak i pracowników zakładu. Osoby, które nie będą stosowały się do powyższego, mogą zostać poproszone o opuszczenie miejsca zgromadzenia – zapewniają przedstawiciele Animal Save Toruń.

Tak wyglądała jedna z poprzednich manifestacji w Kutnie:

reklama

reklama

reklama

- reklama -

Najnowsze wiadomości: