Kandydaci PiS-u z Kutna zakończyli kampanię wyborczą. Dziś mówili o sprawach okręgu czwartego – ZDJĘCIA

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali dziś ostatnią z cyklu konferencji prasowych, które odbywały się w każdym z czterech miejskich okręgów. Tym razem głos zabrali kandydaci z okręgu czwartego, a spotkanie z dziennikarzami odbyło się przed Szkołą Podstawową nr 9 w Kutnie.

- R E K L A M A -

Z mediami spotkali się Ewa Rzymkowska – obecna radna i kandydatka na prezydenta Kutna, aktualni radni Bartosz Czechowski i Janusz Kołodziejski oraz kandydaci do rady miasta Marek Kowalski i Piotr Lubowicki.

― Jest to już któraś z kolei nasza konferencja prasowa. Bardzo aktywnie uczestniczyliśmy w tym, żeby Państwu przekazywać najważniejsze informacje programowe, najważniejsze informacje dotyczące naszych kandydatów, naszych można powiedzieć osiągnięć, które uzyskaliśmy upływającej już kadencji samorządowej. Odbyliśmy bardzo dużo spotkań z mieszkańcami, aktywnie wychodziliśmy też na ulice, na osiedla. Mamy bardzo dużo przemyśleń związanych z tymi rozmowami i z informacjami, które mieszkańcy nam przekazują. I właśnie z tego miejsca chciałbym Państwu serdecznie podziękować za to, że mogliśmy się spotykać. Setki ściśniętych dłoni, setki dobrych słów – to naprawdę jest bardzo budujące i miejmy nadzieję, że to też przełoży się na sukces wyborczy ― mówiła Ewa Rzymkowska, kandydatka PiS na prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

― Wybraliśmy to miejsce, ponieważ dzięki rządowemu dofinansowaniu mamy tutaj bardzo poważną i fajną inwestycję sportową. Mamy rozbudowany kompleks rekreacyjno-sportowy przy szkole numer 9. Tutaj z tyłu możecie Państwo podziwiać, jak to wygląda. Dzieci już korzystają i myślę, że mieszkańcy są zadowoleni. To dofinansowanie prawie 5 milionów złotych. Tylko wspomnę, że niedaleko też pojawi się niebawem żłobek, bo takie są plany też z dofinansowaniem rządowym „Maluch Plus”. Jak wiemy w ostatniej kadencji rząd nie poskąpił nam tych dodatkowych pieniędzy, bo mieliśmy naprawdę bardzo duże dofinansowania, jeżeli chodzi np. o Pałac Saski. Jeżeli chodzi o Zieloną Oś Miasta, dwadzieścia kilka milionów złotych, jeżeli chodzi o drogi samorządowe, również z Polskiego Ładu dwadzieścia kilka milionów. W związku z tym uważam, że inwestycyjnie dzięki temu wsparciu, które otrzymaliśmy, mogliśmy zrealizować kilka fajnych projektów. Liczymy na to, że w nadchodzącej kadencji również te pieniądze się pojawią. W jakiej formule? Zobaczymy. Miejmy nadzieję, że będzie tutaj konsensus na górze, na szczeblu rządowym, parlamentarnym, ażeby te pieniądze do samorządu spływały tak, jak spływają do tej pory ― mówiła Ewa Rzymkowska.

― Witamy w największym okręgu okręgu numer 4. Jest to największy okręg, jeśli chodzi o liczbę mieszkańców, którzy tutaj mieszkają. Znajdujemy się przy obiekcie przy szkole podstawowej nr 9, to najnowocześniejszy obiekt. Ale nie mówię tego przypadkowo, ponieważ w okręgu czwartym mamy jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chodzi o sport. Chociażby boisko przy szkole numer 7. Teren jest zapomniany, niezagospodarowane i zaniedbany, dlatego w następnej kadencji będziemy na pewno walczyć o uporządkowanie tego terenu. Jesteśmy już dogadani, jeśli chodzi o Urząd Marszałkowski, bo jeszcze jest działka do zagospodarowania ― mówił Bartosz Czechowski, „jedynka” PiS-u do rady miasta.

- R E K L A M A -

― Druga kwestia to przede wszystkim bezpieczeństwo. Ja w mijającej kadencji zabiegałem również o zamontowanie monitoringu w miejscach newralgicznych, ponieważ chociażby przy ulicy Królowej Jadwigi, w tym okręgu ulica Chrobrego, Batorego, tam dochodziło do licznych dewastacji mienia, kradzieży. Władze miasta oczywiście odpowiadały na interpelacje, że nie zachodzi taka konieczność zbudowania tego monitoringu. Pamiętajmy, że miasto Kutno, kiedy wjeżdżamy do niego, tytułuje się miastem monitorowany. Dlatego nie może być, żeby takie miasto tylko istniało z nazwy ― dodawał Czechowski.

― W naszym okręgu wyborczym, jak to Bartek wspomniał, który jest największą częścią miasta jest bardzo dużo potrzeb, poczynając od słynnego, a raczej niestety niesłynnego przejazdu na Józefowie. Tutaj cały czas jest kwestia otwarta, czyje zaniedbania? Ale mimo wszystko przez brak dobrej współpracy miasta z Ministerstwem Infrastruktury, z Polskimi Kolejami Państwowymi nie został dokończony i obecnie pociągi jeżdżą normalnie, a kierowcy muszą jeździć po tymczasowym przejeździe z płyt betonowych ― mówił Janusz Kołodziejski, „dwójka” PiS-u z tego okręgu.

― Kolejną kwestią, która jest potrzebna naszemu miastu jest przebudowa i całkowita przebudowa ulicy Grunwaldzkiej począwszy od ronda przy Żwirki i Wigury, aż skończywszy na ulicy przy zamkniętym przejeździe. Tam jest potrzebna budowa oprócz samej jezdni także chodników wraz z drogą rowerową. Tutaj jak już mówimy, to należy ponownie wspomnieć o wiadukcie. Cieszymy się, że inne komitety także proponują, że będą wspierały tą budowę. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się doprowadzić do tego, że pozyskamy środki finansowe zewnętrzne na tą inwestycję nie tylko od samorządu województwa łódzkiego, ale mamy nadzieję także na środki rządowe, ponieważ to jest olbrzymia inwestycja, którą nawet samorząd województwa łódzkiego może sobie finansowo nie poradzić przy wielu innych zadaniach, które posiada w swoich kompetencjach ― dodawał.

Kołodziejski mówił także o konieczności remontu basenu w „Dziewiątce”, a także modernizacji boiska „Kutnowianki” przy Oziębłowskiego, o którym mówi się już od wielu lat. Jak dodawał, jego zdaniem istnieje duża potrzeba stworzenia Młodzieżowej Rady Miasta oraz Rad Osiedli, które brałyby żywy udział w konsultacjach związanych z realizacją inwestycji w danych rejonach miasta.

Marek Kowalski, kolejny kandydat PiS z tego okręgu mówił z kolei o tematach związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem jak np. doświetlenie przejść dla pieszych w okolicach Grunwaldu czy montaż większej liczby tzw. leżących policjantów.

Głos zabrał także kolejny kandydat Piotr Lubowicki.

― Były środki na to, żeby wyremontować basen. Były środki też na to, żeby zrobić zieleń, ale te środki poszły na betony, na betony na placu Wolności. Zamiast tylko wyrównać i wyremontować nawierzchnię i zostawić parking w takim stanie jak on był otwarty, odkryty, to miliony, dziesiątki milionów pieniędzy poszło na tamte nieudane inwestycje. Wszyscy by skorzystali, gdyby przekazano te pieniądze na inne cele. Apeluję do Was, drodzy mieszkańcy, zauważcie od początku lat 90 naszym miastem rządzą ci sami ludzie, ta sama opcja polityczna, tylko zmieniają nazwy począwszy od Jurka Ceranowskiego, który był pierwszym prezydentem naszego miasta, poprzez Krzysztofa Debicha, pana Burzyńskiego. Te same osoby cały czas rządzą. Trzeba odświeżyć, odkurzyć to miasto. Dajmy szansę młodym ludziom. Ja już nie raz to mówiłem: moim budżetem domowym zarządza moja żona, kobieta. Jestem pewny, że nigdy złotówki nie zabraknie w domu. W związku z powyższym oddaję głos na Panią Ewę. Niech ona zostanie prezydentem i niech ona rządzi tym miastem i tymi pieniążkami ― mówił Piotr Lubowicki.

― Dziękuję mieszkańcom za te ciepłe słowa, szczególnie od kobiet, bo otrzymuję takie głosy, że kobiety powinny w końcu przejmować stery. Bo jesteśmy wykształcone, bo jesteśmy zaradne, bo jesteśmy takimi dobrymi duszami i zawsze potrafimy rozwiązywać spory. Dziękuję wszystkim państwu, dziękuję kandydatom. Kończymy naszą kampanię wyborczą. Na razie tę przed pierwszą turę. Zobaczymy, co będzie dalej. Prosimy Państwa o głosy w najbliższą niedzielę ― powiedziała na zakończenie Ewa Rzymkowska.





- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: