reklama
reklama
reklama
reklama

Klimatyczne obchody Święta Niepodległości w gminie Kutno (ZDJĘCIA/WIDEO)

Gmina Kutno w wyjątkowy sposób obchodziła dziś Narodowe Święto Niepodległości. Miejscem patriotycznych wydarzeń było Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku.

- R E K L A M A -

Od godziny 16 mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę militarną dotyczącą żołnierza polskiego w latach 1939-1945. Przy dworku w Leszczynku pojawiły się wojskowe maszyny, a wewnątrz budynku przedstawiciele Stowarzyszenia Pułk 37 prezentowali umundurowanie i broń.

W gminie nie zapomniano także o najmłodszych i odbyły się warsztaty rodzinne z tworzenia magnesów z symbolami narodowymi, a także można było stworzyć historyczne budowle z klocków Lego.

- R E K L A M A -

W CKGK rozbrzmiały także patriotyczne pieśni, a wszystko dzięki koncertowi „Wspólnie dla niepodległej” w wykonaniu Zespołu Ludowego Leszczynianki, Kapeli Odnowa Folk oraz Michała Chojnackiego. Widownia zapełniła się do ostatniego miejsca, a umiejętności wokalne podziwiali m.in. wójt Justyna Jasińska, dyrektor CKGK Lilianna Urbańczyk-Wójcik, sekretarz gminy Jacek Saramonowicz czy dyrektor gminnej biblioteki Piotr Czerbniak.

Na zakończenie tego wyjątkowo patriotycznego uczestnicy gminnych obchodów wzięli udział w spacerze z pochodniami po leszczyńskim parku, a później dla wszystkich przygotowano ognisko ze smacznymi kiełbaskami.

- R E K L A M A -

11 listopada to szczególny dzień dla każdego Polaka. Ten dzień symbolizuje walka i ofiarność, ale zarazem radość i triumf, która płynie w naszych sercach, gdy po 123 latach niepodległości nasza ojczyzna odzyskała wolność. „Ojczyznę wolną racz nam dać Panie” – tak śpiewali nasi przodkowie dbając o język, kulturę i tradycję, pielęgnowali pamięć o naszej ojczyźnie, ucząc tym samym młodsze pokolenia patriotyzmu – mówiła wójt gminy Kutno Justyna Jasińska.

Dzisiaj patriotyzm i wolność pojmujemy trochę inaczej, inaczej niż nasi rodacy, którzy z heroizmem walczyli o wolność. Ta wolność dla Stefana Żeromskiego miała szczególne znaczenie. Ujął ją słowami „Szczęście moje mieści się w wyrazie wolność”. Dlatego szanowni państwo, bądźmy dumni z naszej niepodległości, bądźmy dumni z naszej wolności, polskości i uczcijmy dzisiaj godnie ten dzień wspominając tych, którzy o nią walczyli. Tych, którzy dla nas zachowali wiarę, nadzieję i polskość – dodawała J. Jasińska.














































- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: