reklama
reklama

Kolory Polski w Leszczynku. Michalove oczarowali publiczność (ZDJĘCIA)

Jeśli lato, to z dźwiękiem. Jeśli dźwięk – to tylko z Filharmonią Łódzką! Trwa 26. edycja festiwalu „Kolory Polski”, który już od ponad dwóch dekad udowadnia, że muzyka nie potrzebuje złotych ram ani czerwonych dywanów. W sobotę w malowniczej scenerii zespołu dworsko-parkowego w Leszczynku wystąpił zespół Michalove.

- R E K L A M A -

W zielonym sercu Zespołu Dworsko-Parkowego, gdzie jeszcze kilka dekad temu odbywały się wiejskie potańcówki, rozbrzmiały wielogłosowe pieśni miłosne, wiosenne i żniwne. Licznie przybyłych do Leszczynka gości przywitała Liliana Urbańczyk-Wójcik, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kutno, a następnie na plenerowej scenie wystąpił Michalove – rodzinny zespół z Pomorza Środkowego, który tradycję ma we krwi.

Tworzą go siostry Justyna i Anna Bryzgalskie oraz Kuba Bryzgalski – mąż jednej z nich. Śpiewają białym głosem, grają na akordeonie, barabanie i perkusjonaliach, a do Leszczynka przyjechali z wyjątkowymi gośćmi – kontrabasistą Marcinem Grzybowskim i trębaczem Michałem Michotą.

- R E K L A M A -

Ich muzyka to coś więcej niż folklor. To żywe wspomnienie rodzinnych śpiewów, które przez lata rozbrzmiewały przy kuchennym stole. W 2022 roku zdobyli II miejsce w konkursie Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, a w 2023 wydali debiutancki album „Rano”. Na scenie są nie tylko zgranym zespołem – są rodziną, co słychać i widać.

A to nie wszystko! Przed i po koncercie można było skorzystać z kiermaszu sztuki ludowej czy spróbować regionalnych przysmaków od kół gospodyń wiejskich.

własne / lodzkie.pl









- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: