Komputerowy sprzęt poleasingowy – czy warto w niego zainwestować? Poznaj nasze wskazówki

Natrafiłeś na ofertę komputerowego sprzętu poleasingowego? Z pewnością więc skusiła Cię jego korzystna cena. Jeśli się tutaj znalazłeś, to masz jednak pewne obawy, czy to na pewno dobry wybór. Nie martw się, już za moment rozwiejemy Twoje wątpliwości. Udzielimy Ci również cennych wskazówek, które mogą przydać się podczas wyboru odpowiedniego urządzenia.

- R E K L A M A -

Czym jest komputerowy sprzęt poleasingowy?

Aby zrozumieć istotę komputerowego sprzętu poleasingowego, warto najpierw wytłumaczyć, czym w ogóle jest leasing. Otóż jest to umowa na czas określony, zawierana pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą. W związku z jej ustaleniami firma leasingowa nadal pozostaje właścicielem przedmiotu, leasingobiorca otrzymuje jednak prawo do korzystania z niego. W zamian za to zobowiązany jest dokonywać comiesięcznych płatności w postaci czynszu leasingowego. Dzięki temu nie musi kupować potrzebnego przedmiotu i inwestować przy tym dużych środków własnych.

Postępowanie to można więc porównać do wynajmu długoterminowego bądź zakupu na raty. Znaczącą różnicą jest jednak to, że nie ma przy tym żadnych dodatkowych obciążeń finansowych – po wygaśnięciu umowy leasingobiorca może wykupić przedmiot za wcześniej uzgodnioną kwotę. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Czasami np. przedsiębiorcy decydują się na leasing nowego urządzenia. Wówczas sprzęt poleasingowy trafia na rynek w oczekiwaniu na nowego nabywcę. Dzieje się tak również wtedy, kiedy leasingobiorca nie wywiązuje się z warunków umowy.

- R E K L A M A -

Czy warto kupić komputerowy sprzęt poleasingowy?

Zakup komputerowego sprzętu poleasingowego cieszy się coraz większą popularnością. Na taki zabieg decydują się zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Czy to się jednak opłaca? Z całą pewnością tak, gdyż korzyści są naprawdę liczne. Wśród tych najważniejszych wymienić można:

niższą cenę – jako że urządzenia poleasingowe są używane, sprzęt ma niższą cenę;

- R E K L A M A -

wysoką jakość – leasingobiorcy stawiają zazwyczaj na profesjonalny sprzęt o doskonałych parametrach i solidnych podzespołach;

znakomity stan urządzenia – sprzęt poleasingowy jest sprawdzony i co najważniejsze, używany tylko kilka lat. Pomimo śladów użytkowania, zachowuje on więc doskonałą sprawność. Co więcej, w większości przypadków służył wyłącznie do celów służbowych. Dzięki temu jest w lepszym stanie niż urządzenia prywatne;

gwarancja – niektóre firmy zajmujące się sprzedażą urządzeń poleasingowych, takie jak np. https://catom.pl, udzielają dodatkowej gwarancji na oferowany przez siebie asortyment. Warto z tego skorzystać, gdyż daje Ci to pewność, że zakupiony przez Ciebie produkt jest w pełni sprawny i posłuży Ci przez dłuższy czas.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: