– Ubolewamy nad krzywdzącym stanowiskiem Wojewody Łódzkiego. Przypomnijmy jeszcze raz, że taką koncepcję zagospodarowania Placu Wolności wybierała kapituła, w której skład wchodzili architekci i eksperci w tej dziedzinie m.in. Roman Wieszczek – ówczesny Prezes Okręgowej Izby Architektów Polskich w Łodzi, Piotr Zuterek – ówczesny Wiceprezes Okręgowej Izby Architektów Polskich w Łodzi, Wojciech Szygendowski – ówczesny Wojewódzki Konserwator Zabytków w Łodzi oraz Marek Pabich – przedstawiciel Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. Po drugie projekt rewitalizacji został zaakceptowany przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków podległy ówczesnemu wojewodzie Zbigniewowi Rau – wylicza Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.
Jak dodaje Klimaszewski, „po rewitalizacji mieszkańcy mogą zarówno parkować swoje samochody w centrum, a dodatkowo miasto zyskało przestrzeń przeznaczoną do spotkań. Kutnianie już w tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, złożyli projekty których główna osią jest właśnie Plac Wolności”.
– Ponadto w mediach społecznościowych również widać mnóstwo zdjęć mieszkańców miasta, którym po prostu spodobało się to miejsce. Przypomnijmy również, że na Placu niebawem pojawią się zielone aranżacje i elementy małej architektury, które zmienią jeszcze ostateczny wygląd tego miejsca – komentuje K. Klimaszewski.