reklama
  • Mikołaj Dorożała Sejm

Książki o magii dla dzieci, młodzieży i dorosłych – które warto przeczytać?

Czy magia istnieje? Czy może jest tylko skrywaną tęsknotą za wszechmocą? Niezależnie od tego, gdzie leży prawda, baśnie i legendy z magią w roli głównej są ciekawą lekturą na każdą porę i w każdym wieku. Na jakie pozycje w szczególności warto zwrócić uwagę i poświęcić im czas? Książki o magii zawierają w sobie niezwykłe historie, cudowne postaci, tak różne od szarej codzienności, co rozbudza w nas chęć poznania czarów, rzucania zaklęć, tworzenia eliksirów i budzi wiarę w to, że świat jest bardziej złożony, niż to się wydaje.

- R E K L A M A -

Przygoda z odrobiną magii

J.K. Rowling, tworząc swoją kultową serię o Harrym Potterze, zapewne nie przewidziała, że za sprawą już pierwszej książki o magii jej autorstwa, magia oraz czary powrócą na salony i w dłonie młodych odkrywców tajemnic. Na rynku wydawniczym jest jednak wiele innych pozycji czekających na odkrycie.

Młodzi czytelnicy docenią z pewnością niezwykłe przygody, które za sprawą magicznych przedmiotów wykonanych z drewna pochodzącego z magicznego drzewa ożywią zupełnie nowy świat na kartach powieści Magiczne Drzewo autorstwa Andrzeja Maleszka.

- R E K L A M A -

Na świecie istnieje wiele tajemnic. Czy należą do nich także magiczne istoty? Na poszukiwanie niezwykłych stworzeń zabierze czytelnika książka napisana przez Victo Ngai i Emily Hawkins pod tytułem Magiczne stwory i mityczne bestie. Świat ukazany w tej lekturze odsłania zupełnie inną rzeczywistość, nie tylko przesiąknięta magią, ale ożywiającą prawdziwe mity i legendy.

Seria książek dla najmłodszych autorstwa Margit Auer Szkoła magicznych zwierząt odkrywa przed czytelnikami przygody ich rówieśników, uczniów niezwykłej magicznej szkoły, a której zwierzęta posiadają wyjątkowe moce. Są to książki wciągające młodego odbiorcę do przygody, której towarzyszy prawdziwa przyjaźń, odwaga do bycia sobą i stawiania czoła różnym przeciwnością, a także wyrażania własnego zdania.

- R E K L A M A -

Czy dorośli wierzą w magię?

Zapewne większość dorosłych na podstawie życiowego doświadczenia przestaje wierzyć w magię. Jednak przyznać należy, że niezależnie od wieku magia tak samo fascynuje wszystkich, a przynależność do świata, w którym żyją istoty dysponujące nadprzyrodzonymi mocami, jest cichym marzeniem wielu osób. Nie zagłębiając się w opowieści o magicznych przedmiotach i tajemniczych historiach, w książkach znaleźć można opisy prawdziwych magicznych rytuałów, przewodniki po miejscach mocy, czy zaklęcia, które podobno mogą pomóc w rozwiązywaniu codziennych problemów. Pośród wielu interesujących pozycji wymienić można jako godne uwagi książkę Janiny Lampert-Smak Miejsca mocy – z wahadełkiem na szlaku, czy Czakram na Wawelu – miejsca mocy Krakowa i Małopolski Leszka Mateli. Aby zgłębić tajniki mistycznych receptur, warto sięgnąć po książkę Michaela Furie Księga eliksirów. Magiczna moc naparów, wywarów i mikstur.

Magia jest nieskończonym źródłem inspiracji. Przyznać trzeba, że w pewnym sensie jej moc istnieje i funkcjonuje w świecie. Pomysły rodzące się w głowach autorów opisujących mityczne światy i przywołujących do życia nadprzyrodzone istoty są samą w sobie pewnego rodzaju magią – magią tworzenia i dzielenia się wspaniałymi historiami pełnymi głębokich emocji i budzących w czytelnikach uczucia, które czasami ciężko jest odnaleźć w prawdziwym świecie.

Nie przegap: