Kutno przyciąga inwestorów. Hillwood przygotował raport

W Polsce nadal szybko rośnie powierzchnia nieruchomości budowanych w celach logistycznych i produkcyjnych. Uwagę inwestorów zaczynają przyciągać już nie tylko największe miasta, ale także te nieco mniejsze, w tym Kutno.

- R E K L A M A -

Od kilku lat kluczowi deweloperzy nie skupiają się już tylko na pięciu najatrakcyjniejszych lokalizacjach, którymi są Warszawa, Górny Śląsk, Polska Centralna, Poznań i Wrocław, ale poszukują nowych lokalizacji blisko najważniejszych szlaków komunikacyjnych. Zjawisko to potwierdza raport przygotowany przez firmy JLL, Hillwood i Manpower pt. „Small town, big deal. Badanie potencjału nowych lokalizacji magazynowo-przemysłowych w Polsce”.

W analizie, która objęła 34 ośrodki z miastami powyżej 100 tys. mieszkańców wraz z otaczającymi je powiatami, jest wspominane również Kutno. Poszczególne miasta były oceniane pod kątem stanu ich infrastruktury transportowej, sytuacji na rynku pracy, lokalnych warunków finansowych, kompetencji regionalnych i stopnia rozwoju lokalnego rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych.

- R E K L A M A -

– Choć metodologia raportu przygotowanego przez JLL, Hillwood Polska oraz ManpowerGroup nie obejmowała takich miast jak Kutno, to jednak cieszy mnie, że w kontekście nowych lokalizacji magazynowych w Polsce mówi i pisze się również o Kutnie. Nasze miasto od dziesięcioleci korzysta z idealnego położenia w samym centrum Polski. Sukces Kutnowskiej Strefy Przemysłowej tylko to potwierdza. Co ciekawe, powiat kutnowski generuje obecnie produkcję przemysłową większą niż miasta takie jak Szczecin, Toruń czy Gdynia. Takie zasoby w połączeniu z funkcjonującym terminalem kontenerowym oraz przyjaznym klimatem dla inwestorów sprawiają, że nasze miasto może być kuszącą propozycją dla wielu firm z branży logistycznej – mówi Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Miasta Kutno.

reklama

Eksperci zwrócili szczególną uwagę na Kutno z powodu dostępności transportowej miasta. W ciągu około dwóch godzin można z niego dojechać do Warszawy, Łodzi, Poznania czy Bydgoszczy, a więc do największych aglomeracji w Polsce. W działalności logistycznej oznacza to bardzo dużą liczbę odbiorców w zasięgu hipotetycznego magazynu oraz dostęp do potencjalnych pracowników.

- R E K L A M A -

– Coraz więcej działających w Polsce firm potrzebuje nowoczesnych powierzchni magazynowo-produkcyjnych poza głównymi lokalizacjami logistycznymi. Rozwój infrastruktury drogowej przyczynia się do powstawania nowych centrów logistycznych w mniejszych lokalizacjach – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska. Firma Hillwood już wcześniej dostrzegła biznesowy potencjał Kutna, o czym świadczy nowo wybudowane przez nas centrum logistyczne Hillwood Kutno o powierzchni 33 tys. mkw., położone w odległości zaledwie 500 m od węzła „Kutno Wschód” autostrady A1 – dodaje.

Według raportu „Small town, big deal” takie miasta jak Kutno stają się konkurencyjne w stosunku do największych ośrodków dzięki rozbudowie sieci autostrad, niższym kosztom zakupu gruntów oraz bardziej sprzyjającemu rynkowi pracy: dostępności pracowników oraz krótszemu procesowi ich rekrutacji.

Pełna treść raportu dostępna jest na stronie internetowej: tutaj

***

Informacje o Hillwood

Hillwood to globalny deweloper nieruchomości komercyjnych z 30-letnim doświadczeniem w Europie i Ameryce Północnej.

W Polsce od 5 lat buduje nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe, zarówno w formule BTS (szytych na miarę), jak i na wynajem. Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Obecnie posiada w Polsce ponad 30 aktywnych obiektów. Swoją działalność skupia na pięciu głównych rynkach magazynowych (Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Górny Śląsk), ale także inwestuje w nowych, perspektywicznych lokalizacjach (np. Częstochowa, Kutno, Świebodzin).

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: