reklama
reklama

Kutno upamiętniło rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego! (ZDJĘCIA/WIDEO)

Kutnianie jak co roku, 15 sierpnia, upamiętnili rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego. Dziś w Mieście Róż odbyły się uroczystości na Placu Piłsudskiego, nie zabrakło też efektownego przemarszu.

- R E K L A M A -

Patriotyczne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie, którą celebrował ksiądz dziekan Jerzy Swędrowski.

Następnie uczestnicy zebrali się na Placu Wolności, skąd ulicą Królewską na Plac Piłsudskiego ruszył efektowny przemarsz. Udział w nim wzięli między innymi żołnierze, przedstawiciele wojska i służb mundurowych, samorządowcy min. prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, wójt gminy Kutno Justyna Jasińska i członek Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła oraz członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Jolanta Pietrusiak, parlamentarzyści Tadeusz Woźniak, Paulina Matysiak i Przemysław Błaszczyk oraz liczne poczty sztandarowe. Nie zabrakło też Orkiestry Dętej OSP w Kutnie.

- R E K L A M A -

Następnie na Placu Marszałka Piłsudskiego podniesiono flagę państwową na maszt, było przemówienie prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego, apel pamięci i złożenie kwiatów.

Uroczystość na Placu Piłsudskiego poprowadził Michał Adamski.

- R E K L A M A -

Organizatorami uroczystości był Prezydent Miasta Kutno, Kutnowska Rada Pamięci Narodowej, Dowództwo 92. Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie oraz Parafia św. Wawrzyńca w Kutnie.

Zobacz zdjęcia z obchodów – Kutno 15.08.2023:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: