Wiadomości KutnoNa sygnaleKutnowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo. Rozdawali mieszkańcom odblaski

Kutnowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo. Rozdawali mieszkańcom odblaski [FOTO]

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” policjanci z kutnowskiej drogówki 1 października 2022 roku rozdawali odblaski i uświadamiali mieszkańców Kutna jak ważną rolę one odgrywają, zwłaszcza w obecnej porze roku. 1 października to Ogólnopolski Dzień Odblasków. Bądź widoczny na drodze!

- Reklama -

1 października 2022 roku policjanci z kutnowskiej drogówki rozdawali pieszym odblaski. Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Reklama -

– Pamiętajmy, że gwałtownie pogarszające się warunki drogowe oraz szybko zapadający zmrok wymagają od wszystkich uczestników ruchu wzmożonej uwagi i koncentracji. Niezwykle istotna jest świadomość zagrożeń, jakie mogą spotkać nas na drodze. Dlatego tak ważnym jest żeby piesi byli widoczni na drodze. Mieszkańcy naszego miasta otrzymali tego dnia kamizelki odblaskowe, opaski oraz zawieszki – mówi komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Przypominany, że zgodnie z przepisami ustawy – Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone lub też są słabo doświetlone, a piesi są słabo widoczni dla kierujących pojazdami. Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych na obszarze zabudowanym.

- Reklama -

(Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)

Policjanci z kutnowskiej drogówki rozdawali mieszkańcom odblaski. (fot. KPP Kutno)

Policjanci z kutnowskiej drogówki rozdawali mieszkańcom odblaski. (fot. KPP Kutno)

Policjanci z kutnowskiej drogówki rozdawali mieszkańcom odblaski. (fot. KPP Kutno)
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: