Kwas hialuronowy – dlaczego jest tak często stosowany w medycynie estetycznej?

Kwas hialuronowy to substancja, która bardzo często wykorzystywana jest w przypadku medycyny estetycznej. To na jej bazie wykonuje się szereg zabiegów opóźniających starzenie. Odpowiednia ilość kwasu hialuronowego w skórze wpływa pozytywnie na jej nawilżenie. Jego obecność sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna.

- R E K L A M A -

Kwas hialuronowy – krótka charakterystyka

Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie obecny w skórze właściwej człowieka. Jego budowa w przypadku wszystkich organizmów żywych jest taka sama. Co cechuje kwas hialuronowy? Przede wszystkim wyróżnia się on doskonałą zdolnością przyłączania wody. Dlatego zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie.

Niestety wraz z upływem czasu ilość cennego kwasu hialuronowego w skórze człowieka maleje. Osoby po czterdziestce mają go o 50% mniej niż dwudziestolatki. Oznacza to mniejsze nawilżenie skóry, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Skóra staje się mniej sprężysta i traci jędrność. 

- R E K L A M A -

Popularne zabiegi z udziałem kwasu hialuronowego

Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala na opóźnienie procesów starzenia. Jest to możliwe dzięki odpowiednim zabiegom. Dużą popularnością cieszą się między innymi wypełnienia kwasem hialuronowym, które należą do metod bezpiecznych i niezbyt inwazyjnych. Dają doskonałe i szybkie efekty. 

Przy pomocy kwasu hialuronowego można:

- R E K L A M A -

– powiększać usta,

– skutecznie usuwać zmarszczki,

– wymodelować policzków i żuchwę,

– poprawić kształt swojego nosa, 

– znacząco ujędrnić skórę.

Wiele interesujących informacji na ten temat znaleźć można pod adresem https://www.ruczajclinic.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy/.

Kiedy warto powtórzyć zabieg z udziałem kwasu hialuronowego?

Nie da się ukryć, że zabiegi usuwania zmarszczek przeprowadzane z pomocą kwasu hialuronowego dają szybkie efekty, które utrzymują się przez kilkanaście miesięcy. Jednak w praktyce zależy to od wielu czynników. Znaczenie ma technika podawania kwasu, stopień jego stabilizacji, indywidualny tryb życia czy aktywność hialuronidazy. Odpowiednio ustabilizowany w skórze człowieka kwas hialuronowy rozpada się i dzieli na wodę oraz dwutlenek węgla. Te substancje są całkowicie wchłaniane przez organizm. Proces ten trwa około 12 miesięcy. W tym czasie najlepiej widać efekty przeprowadzonego zabiegu. Później, aby je utrzymać, zabieg należy oczywiście powtórzyć. 

Nowoczesna medycyna estetyczna umożliwia skutecznie opóźnienie procesu starzenia się skóry. Doskonałym przykładem są zabiegi z udziałem kwasu hialuronowego. 

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: