Leasing konsumencki – kto i na jakich warunkach może z niego skorzystać?

Kredyt na auto nie jest jedyną opcją finansowania przeznaczoną dla osób prywatnych. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się leasing konsumencki samochodu. Dowiedz się, na czym to polega i w jakich warunkach można go otrzymać.

- R E K L A M A -

Chociaż leasing konsumencki nie jest nowością, do tej pory przegrywał starcie z kredytem samochodowym. Obecnie cieszy się znacznie większym zainteresowaniem, ponieważ może zapewnić większą przewagę nad bankowym finansowaniem. 

Leasing konsumencki – co to?

- R E K L A M A -

Leasing konsumencki jest formą finansowania skierowaną do klientów indywidualnych. Pozwala na użytkowanie pojazdu przez określony umową czas w zamian za miesięcznie opłacane raty. 

Podobnie jak w przypadku leasingu operacyjnego dla firm, tak i tutaj istnieje możliwość wykupu samochodu lub jego zwrot firmie leasingowej. 

- R E K L A M A -

Leasing konsumencki – kto może z niego skorzystać?

Faktem jest, że leasing konsumencki samochodu można otrzymać dużo łatwiej i szybciej niż kredyt bankowy. Uproszczone formalności nie oznaczają jednak, że każdy uzyska tego rodzaju finansowanie. Chociaż firmy leasingowe nie przeprowadzają mocno złożonej analizy leasingobiorcy, uwzględniają jego sytuację materialną oraz wiarygodność. 

Z leasingu konsumenckiego mogą skorzystać osoby, które:

  • mają stałe źródło dochodów,
  • wykazują odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
  • nie miały w przeszłości problemów z terminową spłatą innych zobowiązań.

Pamiętaj! Firma leasingowa wymaga przedstawienia odpowiednich dokumentów finansowych. Może jednak tego zaniechać, gdy wpłata własna jest wysoka, np. oscyluje w granicach 40% wartości pojazdu. 

Jak wybrać korzystny leasing konsumencki?

Chcesz mieć pewność, że wybierasz dopasowany do oczekiwań leasing konsumencki? Kalkulator to narzędzie, które ułatwi ci podjęcie decyzji. Dzięki niemu określisz wysokość miesięcznej raty i na tej podstawie dokonasz wyboru konkretnego auta.

Warto przy tym zwrócić uwagę m.in. na takie parametry jak:

  • okres trwania umowy – najczęściej to 24, 36 lub 48 miesięcy,
  • wysokość wpłaty własnej – niektórzy leasingodawcy są w stanie uruchomić leasing nawet wtedy, gdy wpłata wynosi 0%,
  • wysokość miesięcznych rat – powinny być dopasowane do możliwości finansowych twojego budżetu.

Szczególne znaczenie ma także limit kilometrów, który powinien być dopasowany do intensywności użytkowania pojazdu. Jeśli celowo go zaniżysz, wówczas przekroczenie ustalonego limitu będzie wiązać się np. z naliczeniem dodatkowych opłat. 

Ponadto zwróć uwagę na opcję obsługi serwisowej. Za przykład może posłużyć oferowany przez Toyota leasing konsumencki. KINTO One Leasing dostępny jest w dwóch wariantach umowy – z pełnym serwisem, ubezpieczeniem i oponami, oraz bez dodatkowych udogodnień. Ta pierwsza opcja zapewnia pełen komfort i przewidywalność miesięcznych kosztów.

Leasing konsumencki jest alternatywą dla kredytu samochodowego. Jeśli więc rozważasz sfinansowanie zakupu auta w inny sposób niż gotówka, weź pod uwagę ofertę firm leasingowych. 

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: