Wiadomości KutnoKutnoMieszkańcy domagają się przebudowy drogi. "Czy musi dojść do tragedii?"

Mieszkańcy domagają się przebudowy drogi. „Czy musi dojść do tragedii?”

Grupa mieszkańców zwróciła się do Urzędu Miasta Kutno, Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy Kutno z prośbą o przebudowę ul. Skłodowskiej, a także drogi powiatowej w Gołębiewie Nowym i Starym. Pod petycją zebrano aż siedem arkuszy podpisów. – Czy musi dojść do tragedii, żeby zauważono potrzebę poprawy bezpieczeństwa? – zastanawiają się autorzy pisma.

- Reklama -


– Ulica Skłodowskiej była zmodernizowana w zakresie ciągów pieszych na odcinku do skrzyżowania z ulicą Północną. Powyżej skrzyżowania w kierunku Gołębiewa brak jest możliwości bezpiecznej pieszej i rowerowej komunikacji. Taka sama sytuacja jest na odcinku drogi prowadzącej przez Gołębiew. Droga jest wąska, z uszkodzonymi krawędziami, bez utwardzonych poboczy – opisują swój problem w petycji.

- Reklama -

Jak mówią autorzy petycji, do ich mieszkań i domów dojść można jedynie wąską jezdnią po asfalcie z licznymi dziurami i na dodatek przy dużym natężeniu ruchu.

– Nie rozumiemy, dlaczego nie zmodernizowano do końca ulicy Skłodowskiej oraz nie podjęto żadnych prac na terenie Gołębiewa. Obecny stan czyli brak możliwości bezpiecznego przemieszczenia się pieszo lub rowerem do centrum Kutna, stanowi zagrożenie dla nas i naszych dzieci, których większość uczy się w kutnowskich szkołach – komentują.

- Reklama -

W swoim piśmie mieszkańcy Gołębiewa Nowego i Starego wracają do ostatnich wyborów samorządowych, podczas których mieli usłyszeć obietnice dotyczące ich okolic.

– Obecny stan czyli brak możliwości bezpiecznego przemieszczenia się pieszo lub rowerem do centrum Kutna, stanowi zagrożenie dla nas i naszych dzieci – mówią mieszkańcy.

– W czasie spotkań przedwyborczych wszyscy kandydaci obiecywali nam wykonanie ważnych dla nas inwestycji. W czasie kampanii wyborczej uzyskaliśmy informację, że gotowa jest dokumentacja na przebudowę niedokończonego odcinka ulicy Skłodowskiej. Zadajemy sobie pytanie, czy musi dojść do tragedii, by decydenci wreszcie zauważyli potrzebę wykonania pewnych prac poprawiających bezpieczeństwo – można przeczytać w petycji.

Jak do sprawy ustosunkują się władze miasta, gminy i powiatu? O problemie mieszkańców tej części naszego regionu będziemy jeszcze informować. ▪

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: