reklama
reklama
reklama
reklama

(MNÓSTWO ZDJĘĆ) Młodzieżowy Dom Kultury świętuje 60-lecie!

W tym roku mija 60. lat istnienia w Kutnie Młodzieżowego Domu Kultury, w którym już ponad pół wieku swoje pasje rozwijają setki młodych mieszkańców Kutna i okolic.

Taki jubileusz jest doskonałą okazją do świętowania w większym gronie, w związku z czym obchodom tej okrągłej rocznicy towarzyszyły dwudniowe wydarzenia i uroczystości, takie jak Ogólnopolskie Sympozjum Pedagogiczne, Walne Zgromadzenie Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego oraz uroczysty Koncert, podczas których kutnowski MDK gościł dyrektorów i pracowników Młodzieżowych Domów Kultury z całej Polski, a także przedstawicieli kutnowskich władz samorządowych oraz zaproszonych gości.
Całość odbyła się 19 i 20 kwietnia, pod patronatem Starosty Kutnowskiego i Prezydenta Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

W ramach wydarzeń związanych z jubileuszem, uczestnicy zjazdu mogli wziąć udział w prelekcjach oraz warsztatach tematycznych, przygotowanych przez naukowców z całego kraju. Podczas sympozjum pod nazwą „Placówki wychowania pozaszkolnego w systemie edukacji oraz ich rola we wspomaganiu wychowanków o specjalnych potrzebach edukacyjnych”, można było posłuchać wystąpienia prof. dr hab. Dariusza Kacy (ASP w Łodzi) zatytułowanego „Kilka myśli na temat kultury, sztuki i dydaktyki”, prelekcji dr Marii Aleksandrowicz (Akademia Pomorska w Słupsku) na temat „Zdolności a drogi do sukcesu” oraz wykładu dr Jana Przewoźnika „Szachy – szkołą myślenia i charakteru”.

Ciekawie przebiegły także tematyczne warsztaty i szkolenia z zakresu prawa oświatowego, w trakcie których nauczyciele i dyrektorzy MDK-ów z całego kraju mogli wybrać pomiędzy dwoma interesującymi ich zagadnieniami – pierwszym z nich była „Psychologia tańca” (warsztaty dr Marii Aleksandrowicz) , a drugim „Zmiany w prawie oświatowym w kontekście placówek wychowania pozaszkolnego – wspomaganie szkół i placówek (zajęcia prowadzone przez Annę Stelmaszewską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kutnie)

- R E K L A M A -

Ważnym elementem obchodów było także Walne Zgromadzenie PSWP, które odbyło się w kutnowskim Starostwie Powiatowym.

Całość zwieńczyła uroczysta Gala i Koncert, które odbyły się na deskach Kutnowskiego Domu Kultury. Tuż po części oficjalnej, złożonej z przemówień dyrektora MDK Jacka Gałki oraz wystąpień przedstawicieli władz samorządowych i członków Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego można było wysłuchać przepięknego koncertu zatytułowanego „Do grającej szafy grosik wrzuć”, gdzie w towarzystwie Konin Band Orchestry najpiękniejsze polskie i zagraniczne przeboje zaśpiewali obecni oraz byli wychowankowie sekcji wokalnej MDK w Kutnie. Tym samym była to świetna okazja do świętowania 20.lat istnienia naszej rozśpiewanej sekcji przy Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie.

- R E K L A M A -

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzeń towarzyszących jubileuszowi. (fot. Adam Pietrusiak)

źródło: MDK Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: