Na Ukrainie przez wojnę zginęło wiele dzieci. W Kutnie oddali im cześć [ZDJĘCIA/WIDEO]

Kilkadziesiąt osób, zarówno Polaków jak i obcokrajowców, spotkało się dziś, aby zapalić świeczki i oddać cześć dzieciom, które zmarły w wyniku wojny na Ukrainie.

Akcja „Ku pamięci dzieci poległych w wyniku wojny na Ukrainie” polegała na zapaleniu świeczek w parku Traugutta. Przyniesiono także maskotki. Nie brakowało przemów – głos zabrała między inny Białorusinka Aleksandra Piatrova ze stowarzyszenia „Nasi Ludzie” oraz Ukrainki przebywające obecnie w naszym kraju.

- R E K L A M A -

Przed nami duże święto dla narodu ukraińskiego i osób prawosławnych. Z przykrością nie możemy obchodzić świąt w naszym kraju, ale mamy marzenie, żeby wrócić na Ukrainę i żeby więcej nie trzeba było organizować akcji świętej pamięci zmarłych dzieci i ludzi. Jesteśmy razem z matkami, które straciły dzieci. Ich ból, to nasz ból – mówiła Lyudmiła, która zorganizowała dzisiejszą akcję.

– Zrobiliśmy 208 babeczek w barwach Ukrainy. To aktualna liczba zmarłych dzieci w wyniku wojny. Te babeczki przekażemy dziś wszystkim tu zebranym, a pozostałe trafią do kutnowskiego domu dziecka. To taki drobny gest w podziękowaniu za pomoc, jaką otrzymujemy w Polsce – dodawała Ukrainka.

Następnie zgromadzeni przeszli w kierunku cmentarza, gdzie pozostawiono zapalone świece.

Zobacz zdjęcia i wideo:

Kliknij w obrazek, aby obejrzeć wideo


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: