Naprawa pomp hydraulicznych – powody


Niezależnie od tego, czy Twoja pompa jest łopatkowa, śrubowa czy wolna, naprawa pomp hydraulicznych może być stosunkowo prostym zadaniem, jeśli wiesz, jak zidentyfikować różne rodzaje. 

- R E K L A M A -

Najbardziej znanym typem pompy hydraulicznej jest pompa wysypowa. Jest ona najczęściej spotykana w przyczepach samowyładowczych, wywrotkach z osią tandemową i podobnych pojazdach. Tego typu pompy są specjalnie zaprojektowane do tego typu zastosowań i nie nadają się do innych zastosowań w przyczepach. Nieprawidłowe wykorzystanie może spowodować konieczność naprawy pompy hydraulicznej. Ich konstrukcja obejmuje zespół nadciśnienia i integralny trójpozycyjny zawór sterujący, aby zapobiec nadmiernemu wytwarzaniu ciepła. Nie są one jednak przeznaczone do pracy ciągłej, ponieważ ich wąskie ścieżki wewnętrzne mają tendencję do wytwarzania nadmiaru ciepła.

Przegrzanie jest częstym powodem do naprawy pomp hydraulicznych

Jednym z częstych problemów z pompami hydraulicznymi jest przegrzanie. Tego problemu można uniknąć ustawiając zawory nadmiarowe w pompach o zmiennej wydajności na ciśnienie wyższe niż kompensator ciśnienia pompy. Zapobiega to wzrostowi ciśnienia w układzie powyżej zaworu nadmiarowego, ale przepływ nadal przechodzi nad nim i generuje ciepło. Ustawienie ciśnienia na zaworze nadmiarowym powinno być co najmniej 250 psi wyższe niż kompensator ciśnienia pompy. Starannie dobierz ciśnienie z jakim działa Twój sprzęt, żeby uniknąć konieczności oddania pompy do naprawy.

- R E K L A M A -

Częstym objawem przegrzewania się pompy hydraulicznej jest zwiększony hałas. Można zauważyć wycie lub stukanie dźwięku pochodzącego z pompy. Chociaż jest to normalne, może również wskazywać na inne problemy. Może to być również oznaka kawitacji, czyli problemu z płynem hydraulicznym. Jeśli wykryjesz te dźwięki, powinieneś natychmiast wymienić pompę. Przegrzanie może również wpłynąć na wydajność układu hydraulicznego. Może zmniejszyć smarowanie pompy i doprowadzić do wyższej temperatury pracy.

Regeneracja pompy hydraulicznej ma kluczowe znaczenie dla przedłużenia jej żywotności

Ważne jest, aby utrzymać pompy hydrauliczne w dobrym stanie, aby przedłużyć ich żywotność. Należy obserwować pompę pod kątem wszelkich oznak zużycia, a także przeprowadzać regularną konserwację i inspekcje, aby zapewnić, że wszystko działa sprawnie Wykonuj taką inspekcję często, żeby uniknąć naprawy pompy hydraulicznej. Słabo działająca pompa może być oznaką tego, że jej elementy się zużyły lub filtr pompy jest zatkany. Należy również sprawdzić, czy nie doszło do wcześniejszych uszkodzeń, takich jak korozja lub zagięcia w przewodach wlotowych.

- R E K L A M A -

Płyn hydrauliczny należy wymieniać w regularnych odstępach czasu. Producent Twojej pompy hydraulicznej powinien podać wytyczne dotyczące terminu wymiany płynu. Płyn należy wymieniać co 50 godzin, w zależności od warunków pracy. Płyn, który jest zbyt brudny lub zawiera zbyt dużo powietrza lub innych zanieczyszczeń, może doprowadzić do przedwczesnej awarii pompy. Spieniony olej może również wskazywać na wyciek powietrza i powodować powolną lub szarpaną pracę pompy. Jest to podstawowy sygnał, że jest konieczna regeneracja pompy hydraulicznej.

Materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: