reklama

Nie będzie drzew przy placu zabaw. TBS ma inne plany. „Teren jest przewidziany do…”

Na Granicznej przy placu zabaw nie zostaną posadzone drzewa. Powstanie tam za to kolejny blok. W sprawie zagospodarowania terenu interpelację napisał ostatnio radny Robert Małachowski.

- R E K L A M A -

Od wielu lat w centrum osiedla mieszkaniowego przy ul. Granicznej, między blokami 21 i 23, znajduje się plac zabaw dla dzieci. Jest to również miejsce odpoczynku dla dorosłych. Niestety nie ma tam drzew, które by dawały cień i schronienie w czasie letnich upałów, a w dni, gdy wieje wiatr osłaniałby dzieci korzystające z placu zabaw. Znajduje się tam duży trawnik, na którym nie ma drzew czy krzewów. Należy również stwierdzić, że na wyżej wymienionym osiedlu znajduje się bardzo mało drzew i zieleni – argumentuje Robert Małachowski.

W odpowiedzi na interpelację radnego, magistrat przekazał odpowiedź władz Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

- R E K L A M A -

Teren przyległy do osiedlowego placu zabaw przy ul. Granicznej, o którym mowa w interpelacji, jest zgodnie z planem przewidziany do zabudowy budynkiem wielorodzinnym – informuje Jacek Urbaniak, prezes TBS–u.

Drzewa mają być zasadzone, ale nie we wskazanym przez R. Małachowskiego miejscu.

- R E K L A M A -

We wcześniejszych latach wokół placu zabaw były dokonane nasadzenia drzew, jednakże uległy one zniszczeniu. W roku bieżącym spółka dokona nowych nasadzeń w ilości kilkunastu drzew, lecz w innych lokalizacjach na tym osiedlu, aby nie kolidowały z ewentualną inwestycją na tym osiedlu – dodaje Urbaniak.

Radny Robert Małachowski chciałby, aby przy placu zabaw posadzono drzewa. TBS ma jednak inne plany. (fot. R. Małachowski)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: