Ostatni moment, aby wykorzystać bon turystyczny. Jak go otrzymać?

Polski Bon Turystyczny to jednorazowe świadczenie, z którego skorzystały już miliony Polaków. Wiele bonów, mimo tego, że przysługują, nie zostały jednak jeszcze pobrane i wykorzystane. Jako że wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią cieplejsze dni, wprost zachęcające do wyjazdów, jest to świetny czas, aby wsparcie finansowe z bonu przeznaczyć na rodzinny urlop. Na pobranie bonu i opłacenie nim wybranej usługi turystycznej mamy czas tylko do końca marca 2023 r. Po tym czasie bon straci ważność, a znajdujące się na nim środki pieniężne przepadną.

- R E K L A M A -

Komu przysługuje bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny to jednorazowe świadczenie pieniężne przyznawane w formie elektronicznego bonu. Można je pobrać ze swojego konta PUE ZUS. Bon przysługuje rodzicowi lub opiekunowi prawnemu każdego dziecka, które nie ukończyło 18. roku życia i na które 18.07.2020 r. przysługiwało świadczenie 500+ lub dodatek wychowawczy na dziecko, albo między 19.07.2020 r. a 31.12.2021 r. nabyto prawo do tego świadczenia. Na każde dziecko przypada jeden bon turystyczny w wysokości 500 zł. Dodatkowy bon w wysokości 500 zł mogą natomiast uzyskać opiekunowie prawni dziecka z niepełnosprawnością.

Bon turystyczny jest dostępny do pobrania od 1 sierpnia 2020 r. Według danych opublikowanych przez ZUS, do lutego 2023 r. skorzystało z niego już ponad 5 mln Polaków. Program jest ograniczony czasowo i kończy swój okres obowiązywania już niedługo, bo 31 marca 2023 r. jest to więc już ostatni moment, aby wejść na swoje konto w PUE ZUS i pobrać należny nam bon.

- R E K L A M A -

Otrzymamy go w formie 16-cyfrowego kodu, którym zapłacimy za usługi podmiotu turystycznego, akceptującego płatność bonem. Z ich listą dla konkretnej lokalizacji można zapoznać się bez wychodzenia z domu na Nocowanie.plnajwiększym polskim portalu turystycznym. Na stronie znajduje się ponad 5000 obiektów noclegowych, które przystąpiły do programu. Dostęp do nich można uzyskać także na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Za jakie usługi turystyczne możemy zapłacić bonem turystycznym?

Polski Bon Turystyczny może zostać wykorzystany w celu pokrycia kosztów zakwaterowania w obiekcie noclegowym, który bierze udział w programie lub udziału w imprezie turystycznej organizowanej przez taki podmiot. Pod pojęciem imprezy turystycznej kryje się połączenie dwóch rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji. Do imprez turystycznych zaliczają się więc m. in. kolonie, obozy dziecięce i młodzieżowe, zielone szkoły itp.

- R E K L A M A -

Bon turystyczny może zostać zrealizowany na terenie całego kraju. Co bardzo istotne w kontekście zbliżającego się końca obowiązywania programu, środki z bonu mogą zostać przeznaczone nie tylko na pokrycie bieżących kosztów zakwaterowania, lecz także na opłacenie zaliczki na urlop, który odbędzie się w bardziej odległym terminie, w tym np. w tegoroczne wakacje. Bon turystyczny wykorzystamy także w celu opłacenia zaliczki na wakacyjny wyjazd dziecka.

Bon turystyczny a wakacje 2023

Jest to świetny sposób, aby przysługujący nam bon turystyczny nie przepadł, który nie wymaga brania na szybko urlopu w pracy czy gorączkowego planowania podróży. Z bonu turystycznego zdecydowanie warto skorzystać, zwłaszcza jeśli w tym roku i tak wybieramy się na wakacje – przysługujące nam środki pieniężne pozwolą na pokrycie części kosztów rodzinnych wakacji i odciążą nasz domowy budżet.

Polski Bon Turystyczny to także szansa na udane wakacje dla tych rodzin, które w tym roku planowały z nich całkowicie zrezygnować ze względów finansowych – dzięki znajdującym się na nim środkach pieniężnych można bowiem zorganizować krótki, rodzinny urlop niedaleko miejsca zamieszkania i tym samym zaoferować sobie i swoim bliskim chociaż namiastkę wakacji.

Polski Bon Turystyczny można pobrać ze swojego konta w PUE ZUS, a otrzymany na telefon lub e-mail 16-cyfrowy kod podać przy płatności za wybraną usługę turystyczną. Na aktywowanie i wykorzystanie bonu mamy czas tylko do 31.03.2023 r. – warto więc pospieszyć się z wyborem miejsca, w którym spędzimy tegoroczny urlop!

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: