reklama
reklama

Ostatnia sesja Rady Miasta Kutno w tej kadencji. Radni podziękowali prezydentowi Burzyńskiemu – ZDJĘCIA

Kwiaty, podziękowania, owacja na stojąco i chwile wzruszenia ― dziś odbyła się ostatnia sesja Rady Miasta w kadencji 2018-2024, podczas której radni podziękowali ustępującemu prezydentowi Kutna Zbigniewowi Burzyńskiemu.

- R E K L A M A -

Ostatnią sesję w tej kadencji poprowadził Robert Felniak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kutno. Na sali obecny był za to dotychczasowy przewodniczący Rady Miasta Kutno, prezydent-elekt Mariusz Sikora.

― W imieniu Rady Miasta Kutno składam najserdeczniejsze podziękowania dla Pana Zbigniewa Burzyńskiego, Prezydenta Miasta Kutno, który ten zaszczytny urząd pełnił nieprzerwanie w latach 2002-2024. Dziękujemy za 22 lata pełnego zaangażowania i kreatywnych pomysłów dotyczących rozwoju naszego miasta, za pracę dla dobra lokalnej społeczności oraz umocnienie więzi samorządowych. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz zadowolenia z życia osobistego ― mówił Mariusz Sikora, prezydent-elekt Kutna.

- R E K L A M A -

Po otrzymaniu okazałego bukietu róż oraz owacji na stojąco, na mównicy pojawił się obecny prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

― Coś się zaczęło, coś się kończy. Jest mi bardzo miło, że w ten sposób podziękowali mi Państwo za prawie 22 lata pracy i współpracy na stanowisku Prezydenta Miasta Kutna, a wcześniej jeszcze wiceprezydenta. Jestem 35 lat związany z samorządem i ta praca na pewno nie jest łatwa. Są chwile i przyjemne i wielu się kojarzy, że to jest takie stanowisko, gdzie się coś otwiera, przecina, nadaje. Ale przychodzą i ciężkie momenty, gdzie trzeba podejmować trudne decyzje i rozwiązywać problemy. (…) Przez 5 kadencji mieszkańcy wybierali mnie w wyborach wolnych, powszechnych, a więc nie narzucany nikomu i mieli wolny wybór. I dziękuję państwu radnym tej kadencji i oczywiście mieszkańcom za te lata, że tyle razy obdarzyli mnie zaufaniem ― mówił prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

― Starałem się wsłuchiwać się w głosy mieszkańców. Oczywiście ta ocena na pewno może być różna, ale generalnie chyba te rozwiązania, które następowały z udziałem radnych, dawały postęp i rozwój miasta w wielu dziedzinach ― dodawał Zbigniew Burzyński i podkreślał, że w tej kadencji na inwestycje przeznaczono, bagatela, pół miliarda złotych!

Jak podkreślał prezydent Burzyński, w tej kadencji na inwestycje przeznaczono pół miliarda złotych.

Podczas dzisiejszej sesji nastąpiło także wręczenie odznaczeń przez harcerzy Hufca ZHP Kutno dla prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego oraz jego zastępców Zbigniewa Wdowiaka i Jacka Boczkaji. Honorową nagrodę prezydenta Kutna wręczono także firmie AMZ-Kutno S.A.

83 obrad w tej kadencji Rady Miasta Kutno

Od 2018 roku radni miejscy spotkali się 83-krotnie. 83. sesja Rady Miasta była ostatnia dla Zbigniewa Burzyńskiego w roli prezydenta Kutna. Zbigniew Burzyński nie żegna się jednak z kutnowską Radą Miasta, ponieważ będzie zasiadać w jej składzie w przyszłej kadencji.

Z Radą Miasta oficjalnie pożegnali się natomiast radni: Joanna Podemska, Krystyna Tomczak, Agnieszka Wyroślak, Krzysztof Matusiak oraz Jan Dębski, których w przyszłej kadencji nie zobaczymy już w sali obrad (Krystyna Tomczak i Jan Dębski mogą zasiąść w Radzie Miasta, gdyby radni z ich okręgów wyborczych zrzekli się mandatów).

Najbliższa sesja, już w nowej kadencji, odbędzie się 7 maja 2024 roku.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: