Pandemia przyzwyczaja do płatności bezgotówkowych

Pandemia koronawirusa opóźniła działania wielu przedsiębiorstw. Natomiast dla niektórych produktów okazała się łaskawa i przyczyniła się do wzrostu ich popularności. Bez wątpienia jednym z nich są płatności bezgotówkowe. Co prawda, już przed pandemią zyskały wielu zwolenników, ale to Covid-19 przyśpieszył ich rozwój.

- R E K L A M A -

Czy gotówka odchodzi do lamusa?

Nie da się nie zauważyć, że gotówka odchodzi do lamusa. Dania już od 2016 roku stara się oto, aby być pierwszym krajem na świecie bez gotówki. Podąża za nią Szwecja. W tym kraju tylko 1% osób płaci gotówką.

Do tego celu dążą także inne kraje, w tym Chiny. W Polsce trend płatności bezgotówkowych rośnie od kilku lat, ale stopniowo. Raport Warszawskiego Instytutu Bankowości “Płatności bezgotówkowe Polaków 2019” pokazuje, że aż 79% obywateli wybiera płatności bezgotówkowe. Najczęściej dokonywane są za pomocą karty (66%), choć również płaci się zegarkiem lub telefonem (7%), a także wybierając bankowość internetowej (6%).

- R E K L A M A -

Raport wykazał, że zaledwie 20% Polaków jest przywiązana do tradycyjnego pieniądza, a tylko 8% w ogóle nie wypłaca pieniędzy z bankomatów. Dane potwierdzają, że bezgotówkowe transakcje to nie tylko chwilowa moda, a trend, który ma przyszłość. Przekonaliśmy się o tym również dzięki pandemii. Od momentu pojawienia się wirusa w naszym życie, nastąpił diametralny wzrost płatności bezgotówkowych

Pandemia odzwyczaja od płatności bezgotówkowych        

Rozwój płatności bezgotówkowych od kilku lat wspierają kampanie oraz działania, które je popularyzują. Słynna akcja „Polska Bezgotówkowa’ do dziś cieszy się popularnością.

- R E K L A M A -

Nic dziwnego, oferuje ona przedsiębiorcom możliwość zakupu terminala np. na stronie http://wybierzterminal.pl/, za darmo oraz zwolnienie z opłat przez 12 miesięcy. Jednak to właśnie pandemia odzwyczaiła konsumentów od gotówki, a przyzwyczaiła do transakcji bezgotówkowych.

Ludzie obawiają się płacenia banknotami oraz monetami. A to wszystko za sprawą zaleceń WHO, Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu, którzy zachęcają do rezygnacji z gotówki na rzecz bezgotówkowej transakcji. W ten sposób ogranicza się ryzyko zarażenia  Covid-19.

Wirus może bytować na przedmiotach, w tych pieniądzach, nawet kilkanaście dni. Obywatele chcą ograniczyć ryzyko zakażenia, dlatego chętnie stosują się do zaleceń. Obawa o własne zdrowie wymusiła korzystanie z nowej technologii osoby starsze, które przyzwyczajone były do tradycyjnego pieniądza.

Terminale – niezbędny gadżet podczas pandemii

Zmiana nawyków konsumentów wymusiła na przedsiębiorcach zakup terminali, czyli urządzeń, dzięki którym można dokonać płatności bezgotówkowej. Na rynku jest ich mnóstwo.

Ogromną popularnością cieszą się urządzenia przenośne np. https://www.paytel.pl/pl/nasza-oferta/oferta-terminali/marki-terminali/ingenico/move-3500, które są niezbędne w gastronomii.  Natomiast sam proces zamówienia urządzenia jest banalny. Wystarczy wejść na stronę wybierzterminal.pl, a następnie wybrać terminal, złożyć wniosek i podpisać umowę. To wystarczy, aby cieszyć się nowym sprzętem.

artykuł zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: