Panele winylowe – czy warto? Zalety i wady

Od lat chętnie zapraszamy je do naszych domów i wykorzystujmy je, tworząc urokliwe, funkcjonalne wnętrza. Panele winylowe, bo o nich mowa, są nowoczesną, popularną alternatywą dla innych materiałów podłogowych. Co warto na ich temat wiedzieć? Jakie są ich wady i zalety?

- R E K L A M A -

1. Panele winylowe: co to takiego?

2. Zalety i wady paneli winylowych

- R E K L A M A -

3. Panele winylowe: ile to kosztuje?

Podłogi winylowe to połączenie praktyczności, dobrej ceny i efektywnego wyglądu. Jeśli odpowiednio dobierzemy winylowe panele, będą służyły domownikom przez lata. Sprawdzą się zatem w wielu pomieszczeniach.

- R E K L A M A -

1. Panele winylowe: co to takiego?

Zacznijmy jednak od doprecyzowania, czym właściwie są panele winylowe. Być może ta nazwa dla wielu z nas nadal brzmi dość enigmatycznie. Otóż są to panele podłogowe wykonane z kilku warstw winylu. Ten jest głównym rdzeniem tego produktu.

Kluczową warstwą jest PCV. Na nią nakłada się natomiast kolejną warstwę. Konkretnie – przezroczystą warstwę poliuretanu. Dzięki temu zabiegowi podłoga winylowa jest elastyczna i trwała. Ale na tym jeszcze nie koniec. Pod warstwą PCV umieszcza się inną warstwę, nazywaną fotograficzną. I to od niej zależy, jak prezentują się panele podłogowe.

2. Zalety i wady paneli winylowych

Jeśli zastanawiasz się nad podłogą winylową, pewnie chcesz poznać wady i zalety takiego rozwiązania. Do zalet paneli winylowych niewątpliwie należy ich trwałość i fakt, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wyróżniają się przy tym także wodoodpornością, są dźwiękochłonne i nie przyciągają kurzu, a do tego stosunkowo łatwo utrzymać je w czystości. Co więcej, sprawdzą się też, jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe. Warto przy tym podkreślić, że oczywiście nie każdy panel podłogowy winylowy jest taki sam.

Panele winylowe Barlinek Next Step, które znajdziesz tutaj: https://www.barlinek.com.pl/produkty/panele-winylowe/, wyprodukowane są w stu procentach z materiałów wodoodpornych. Nie są one podatne na działanie wilgoci, a zamek łączący panele jest wodoszczelny.

Jeśli chodzi o wady, jakie posiada panel winylowy, może to być fakt, że wymagają one wyjątkowo równego podłoża. Niektórych odstraszać może również cena.

3. Panele winylowe: ile to kosztuje?

Sprawdźmy zatem, ile kosztują panele podłogowe winylowe. Oczywiście trudno tu wskazać uniwersalną odpowiedź. Ceny dobrej klasy paneli winylowych zaczynają się od około 100 złotych, a kończą przeważnie na około 200 zł za metr kwadratowy. Warto przy tym podkreślić, że wykończenie podłogi przy użyciu paneli winylowych to inwestycja na lata.

Materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: