reklama
reklama

PiS złożył wniosek o zmianę porządku obrad – radni będą wybierać m.in. starostę

Punkty dotyczące głosowania nad wyborem starosty, wicestarosty i członków zarządu Powiatu Kutnowskiego na wniosek klubu radnych Prawa i Sprawiedliwość zostały włączone do porządku obrad dzisiejszej Sesji Rady Powiatu. Nie obyło się jednak bez zgrzytów i tradycyjnych „powiatowych” dyskusji.

- R E K L A M A -

Wniosek przyjęto jednogłośnie, jednak nie obyło się bez problemów. Radni nie do końca byli przekonani do głosowania za pomocą tabletów i chcieli oddać głos tradycyjną metodą, poprzez podniesieni ręki.

 – Miało być dobrze, a wychodzi jak zwykle – skomentował na sesji Marek Drabik.

- R E K L A M A -

Międzyczasie pojawiły się wątpliwości, czy przed głosowaniem, nie należałoby wybrać przewodniczącego Rady. Od początku obrady prowadził je przewodniczący senior Ryszard Olesiński.

– Macie 12 głosów, więc przegłosujecie wszystko, co będziecie chcieli. Po co robić problem? – dodawał Marek Drabik. Głos w sprawie, za tym, aby najpierw wybrać przewodniczącego rady, zabrali także m.in. Bartosz Serenda, Jacek Sikora.

- R E K L A M A -

Ostatecznie zarządzono piętnastominutową przerwę. Później dalej trwał spór dotyczący tego, kto powinien prowadzić dzisiejsze obrady. Najaktywniejszy znów był Bartosz Serenda, który wnikliwie dopytywał radcę prawnego.

– Nam nie chodzi o nic innego, jak o to żeby wszystko odbyło się z procedurami – mówił z kolei Zbigniew Filipiak.

Następnie ogłoszono kolejną przerwę. Po niej Bartosz Serenda nadal dopytywał, czy radca prawny pozyskał informacje o orzeczeniach sądu dotyczących sprawy związanej z prowadzeniem sesji przez przewodniczącego seniora.

Ostatecznie po półtorej godziny od rozpoczęcia sesji, odbyło się głosowanie i przyjęto zmiany w porządku obrad.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: