27 października, w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi odbyło się podpisanie umowy o dofinansowanie zadania pn. „Doposażenie Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego w Kutnie”. Umowę podpisali Piotr Kopek – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Łodzi, Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski oraz Anna Konwerska – Wicestarosta.
Projekt realizowany jest w ramach programu priorytetowego „Bezpieczne województwo łódzkie – powiatowe magazyny zarządzania kryzysowego”, który wspiera samorządy w zwiększaniu gotowości reagowania na sytuacje kryzysowe. W ramach zadania Powiatowy Magazyn Zarządzania Kryzysowego w Kutnie zostanie doposażony w 35 sztuk specjalistycznego sprzętu, niezbędnego do szybkiego i skutecznego reagowania w sytuacjach zagrożeń.
Zakup obejmuje m.in.: agregaty prądotwórcze, osuszacze powietrza, nagrzewnice, lampy oświetleniowe z masztem, piły i pilarki ratownicze, mini napełniacze do worków, drona, namiot pneumatyczny, drabiny, pompy szlamowe. Łączny koszt zadania to 263.900 zł , kwota dotacji z WFOŚiGW to 210.000 zł. Zakończenie przedsięwzięcia przewidziane jest do dnia 30.04.2026roku. Dzięki realizacji projektu znacząco wzrośnie gotowość operacyjna służb zarządzania kryzysowego w naszym powiecie. Nowe wyposażenie pozwoli skuteczniej prowadzić akcje ratownicze, ograniczać skutki zdarzeń nadzwyczajnych oraz chronić życie, zdrowie i mienie mieszkańców Powiatu Kutnowskiego.
Foto: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.










