Problemy z sygnalizacją w centrum Kutna. Dziś wprowadzone zostaną kolejne zmiany

Szykują się kolejne zmiany na skrzyżowaniu ulic Barlickiego, Kościuszki i Oporowskiej. Jeszcze dziś wprowadzony ma zostać tryb awaryjny sygnalizacji. To efekt problemów z korkami, jakie pojawiły się tam w ostatnim czasie.

- R E K L A M A -

W grudniu zeszłego roku doszło do awarii sygnalizacji na skrzyżowaniu w centrum miasta. Przez pewien czas była ona wyłączona, jednak zielone i czerwone światła zostały niedawno przywrócone. Okazało się jednak, że pojawiły się kolejne problemy, o czym informowali nas Czytelnicy.

– Czy możecie Państwo podjąć interwencję w temacie korków, które tworzą się w ciągu komunikacyjnym ul. Barlickiego, Kościuszki, Oporowska? Po naprawieniu sygnalizacji świetlnej nie zapala się „zielona strzałka” na sygnalizatorze S-2 na skrzyżowaniu Kościuszki/Barlickiego. Pojazdy, które wcześniej płynnie skręcały w Barlickiego, teraz stoją i blokują to miejsce – napisał do nas pan Piotr.

- R E K L A M A -

O sprawę problemów z sygnalizacją zapytaliśmy Urząd Miasta Kutno.

– W tym przypadku możemy tylko przeprosić wszystkich kierowców. Awaria, która miała miejsce ostatnio nie została do końca usunięta, bo potrzeba na to więcej czasu. Nasz wykonawca chciał jak najszybciej przywrócić działanie sygnalizacji, ale niestety nie przewidział tego, że bez warunkowego skrętu w prawo będą tworzyć się ogromne korki – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

- R E K L A M A -

Jak się dowiadujemy, jeszcze dzisiaj przywrócony (piątek, 10 marca) zostanie tryb awaryjny sygnalizacji, czyli wrócimy do tego, co było w tym miejscu przez ostatnie dwa miesiące. Jak zapewnia Klimaszewski, sygnalizacja zostanie włączona dopiero w momencie, kiedy wszystko funkcjonować będzie, jak należy.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: