reklama
  • Paulina Matysiak Sejm

Procesja Bożego Ciała w Kutnie. Ulicami przeszły tłumy kutnian [ZDJĘCIA]

Prawdziwe tłumy wiernych przeszły dziś ulicami Kutna w procesji Bożego Ciała. Jej trasa wiodła od kościoła pw. św. Wawrzyńca do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela.

- R E K L A M A -

Celebracja Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczęła się o godzinie 10.00 mszą świętą w kościele pw. św. Wawrzyńca. Następnie wierni wyruszyli w procesji eucharystycznej do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela.

Piękna pogoda sprawiła, że w procesji udział wzięły prawdziwe tłumy kutnian. Wierni szli ulicami Kościuszki, Chodkiewicza i Zamoyskiego, zatrzymując się po drodze na czterech ołtarzach. Trasa to około 1,5 kilometra.

- R E K L A M A -

Pierwszy ołtarz znajdował się przy ulicy Kościuszki na wysokości budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie i został przygotowany przez parafię św. Wawrzyńca. Drugi ołtarz na wysokości Stadionu Miejskiego w Kutnie przygotowała parafia Błogosławionych Męczenników, III ołtarz przy ulicy Chodkiewicza został przygotowany przez parafię św. Jadwigi. Ostatni, czwarty ołtarz przy kościele św. Jana Chrzciciela przygotowali tamtejsi parafianie.

Po procesji, w kościele św. Jana Chrzciciela odbyła się msza święta.

- R E K L A M A -

Na bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali policjanci z kutnowskiej drogówki. Na czas przejścia wiernych, wiele ulic było zamkniętych dla ruchu kołowego.

Boże Ciało w Kutnie 2023 – zobaczcie zdjęcia i wideo:


Nie przegap: