reklama

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to nowoczesne rozwiązanie w przypadku domów i gospodarstw rozlokowanych w miejscach o rozproszonej zabudowie, tam gdzie gmina nie decyduje się na poprowadzenie zbiorczej kanalizacji dla mieszkańców. Jednocześnie jest to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne, wymagające inwestycji, która jednak charakteryzuje się krótkim okresem zwrotu. 

- R E K L A M A -

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ekologiczna i ekonomiczna

Dla wielu inwestorów przydomowa oczyszczalnia ścieków jest jedynym dostępnym rozwiązaniem, łączącym walory praktyczne, ekologiczne i ekonomiczne. Tego rodzaju oczyszczalnie wykorzystują bowiem naturalne procesy zachodzące w świecie przyrody. Zastosowany proces oczyszczania składa się z dwóch uzupełniających się etapów. 

Pierwszy etap wymaga udziału bakterii beztlenowych, które biorą udział w procesie odbywającym się w jedno lub kilkukomorowym osadniku gnilnym. W procesie tym ścieki dzielą się na związki rozpuszczalne w wodzie oraz nierozpuszczalne dalej sole mineralne. Następnie płynne ścieki płyną z osadnika gnilnego do studzienki rozdzielczej. Tam poddawane są procesowi oczyszczania. Z niedawnych ścieków usuwa się związki, które mogłyby być niebezpieczne dla użytkowników oraz środowiska. Na koniec następuje ostateczna neutralizacja płynów i zakończenie procesu oczyszczania ścieków. 

- R E K L A M A -

Przydomowa oczyszczalnia ścieków, od czego zacząć?

Każdy inwestor rozpoczynający proces budowy i montażu przydomowej oczyszczalni ścieków musi dokonać wyboru rodzaju oczyszczalni, optymalnej dla jego potrzeb. Najlepiej ten etap budowy zacząć od konsultacji z dostawcami sprzętu i usługi oczyszczania. 

Ekodren Naturalne Systemy Oczyszczania to przykład firmy obecnej na rynku od ponad dwudziestu lat, specjalizującej się w dostarczaniu sprzętu i usługi montażu różnych typów oczyszczalni. Dla inwestora bez doświadczenia w tym zakresie, najważniejszym jest gotowość firmy do współpracy jeszcze na etapie wyboru systemu. Doradca firmy pomaga inwestorowi w określeniu najpierw jego potrzeb a potem uczestniczy w procesie wyboru, montażu i eksploatacji. Przydomowa oczyszczalnia ścieków to ważna i trudna dla inwestora część budowy domu, mogąca w przyszłości determinować jakość życia w danym obiekcie. Dlatego tak bardzo niezbędna jest fachowa pomoc i obiektywne doradztwo. 

- R E K L A M A -

Ekodren nie pozostawia również swoich klientów bez pomocy później, czyli w okresie eksploatacji urządzeń oczyszczalni. Zapewnia stałą pomoc i serwis w późniejszym okresie.

Zobacz również – Dlaczego warto posiadać zbiornik na deszczówkę naziemny

Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków

Ekodren w swojej ofercie posiada kilka rodzajów przydomowych oczyszczalni ścieków: biologiczną, tunelową i drenażową. W zależności od warunków lokalizacji i potrzeb inwestor, z pomocą doradcy firmy, wybiera optymalny dla siebie model oczyszczania. Ekodren współpracuje z największymi producentami w tej branży, dzięki temu inwestor może być pewien, że wszystkie składowe samej inwestycji od strony wyposażenia oraz montażu przebiegać będą bez zarzutu a oczyszczalnia będzie spełniać swoje zadanie przez długie lata.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: