Rodzaje rowerów – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W trakcie doboru roweru dla siebie powinieneś wziąć pod uwagę między innymi jego rodzaj. Na rynku dostępny jest bowiem na przykład rower górski, rower dirt oraz enduro. Czym się różnią od siebie wymienione typy pojazdów? Dowiesz się w tym artykule. Koniecznie zapoznaj się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego, co powinieneś uwzględnić w trakcie zakupów. 

- R E K L A M A -

Rowerzysta.pl — podstawowe rodzaje rowerów?

Jak wspomnieliśmy, wyróżnić warto rodzaje pojazdów, takie jak:

  • rower górski,
  • rower dirt,
  • rower enduro,
  • rower downhill.

W przypadku doboru odpowiedniego dla siebie rodzaju pojazdu powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim charaktery tras, które zamierzasz pokonywać. Dla przykładu rower górski, czyli rower MTB (ang. Mountain Terrain Bike) jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników nierównego terenu. Doskonale sprawdza się na przykład w lesie, czyli tam, gdzie do pokonania są różnego rodzaju wzniesienia. Sprawdź rowery górskie MTB na tej stronie internetowej: https://www.rowerzysta.pl/rowery-gorskie-mtb

- R E K L A M A -

Rower dirt natomiast to pojazd przeznaczony do jazdy po skateparkach, a także robienia akrobacji na schodach, murkach oraz poręczach. Jednocześnie świetnie sprawdza się on na płaskiej powierzchni. Nie odnajdziesz w nim raczej przerzutek. Jeżeli zależy Ci na wykonywaniu różnego rodzaju akrobacji, postaw właśnie na ten wariant. W sklepie Rowerzysta.pl odnajdziesz go na tej stronie internetowej: https://www.rowerzysta.pl/rowery-dirt

- R E K L A M A -

Rower enduro natomiast jest jednośladem rewelacyjnym do stromych zjazdów, a także do podjeżdżania pod górę. Świetnie sprawdza się również w trakcie jazdy po trudnym oraz wyboistym terenie. Rower downhill jest z kolei pojazdem przeznaczonym do zjazdów. Downhill to ekstremalna odmiana kolarstwa górskiego, która polega na indywidualnym zjeździe rowerem na czas po stromych i naturalnych stokach. Ścieżki zjazdowe są w tym przypadku pełne kamieni, a także wystających korzeni. 

Co warto wziąć pod uwagę kupując w Rowerzysta.pl?

Decydując się na zakup roweru z którejś z opisanych wyżej kategorii w sklepie Rowerzysta.pl, warto zwrócić uwagę między innymi na cenę jednośladu. U tego akurat dystrybutora obecne są zarówno jednoślady z niskie, jak i średniej oraz wysokiej półki cenowej. Zazwyczaj, gdy dopiero rozpoczynasz przygodę z jakimś sportem — na przykład downhill, nie warto kupować od razu najdroższego modelu. Jeżeli jednak jesteś już profesjonalistą, śmiało zdecyduj się na rower downhill z najwyższej półki (dostępny na przykład tutaj: https://www.rowerzysta.pl/rowery-mtb-enduro-trail-downhill). Podobna zasada obowiązuje, jeśli chodzi o rowery górskie, dirt oraz enduro.

Drugim aspektem, na który warto zwrócić uwagę w trakcie podejmowania decyzji o zakupie konkretnego modelu, jest jego rozmiar. Na szczęście na stronie Rowerzysta.pl obecne są pojazdy z różną wielkością kół oraz ramy.

Podsumowując, kiedy kupujesz rower, zwróć uwagę zarówno na charakter trasy, którą zamierzasz pokonywać, jak i na półkę cenową oraz cenę jednośladu. W sklepie Rowerzysta.pl masz szeroki wybór jednośladów w wielu kategoriach.  Życzymy powodzenia w trakcie podejmowania decyzji zakupowej i ogromu satysfakcji z jazdy nowo nabytym jednośladem. 

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: