Dziś w Kutnie zainaugurowano Festiwal „Muzyka Róż(a)na)”, który przyciągnął liczną publiczność. Choć pogoda pokrzyżowała plany plenerowej sceny, koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem i odbył się w sali Państwowej Szkoły Muzycznej.
Tym razem aura pokrzyżowała plany organizatorów i zamiast wśród różanych alejek Parku Wiosny Ludów, inauguracja festiwalu odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. Sala koncertowa wypełniła się jednak po brzegi, a chętnych, by posłuchać muzyki, nie brakowało.
Na scenie wystąpili Małgorzata Pawłowska (sopran) oraz dr hab. Jarosław Domagała (fortepian), którzy zaprezentowali program zatytułowany „Opera Lekkostrawnie”. Artyści oczarowali publiczność nie tylko pięknym wykonaniem znanych arii, lecz także swobodną atmosferą i poczuciem humoru, dzięki czemu koncert był nie tylko muzycznym przeżyciem, ale również świetną zabawą.
Na kutnian czeka jeszcze kilka wyjątkowych koncertów, zawsze w niedzielne popołudnie o godzinie 17:00. I co najważniejsze, wstęp na wszystkie wydarzenia jest całkowicie bezpłatny. Sezon otworzy 29 czerwca koncert „Opera lekkostrawnie” w wykonaniu sopranistki Małgorzaty Pawłowskiej i pianisty dr. hab. Jarosława Domagały.
13 lipca fortepianowe brzmienia i polski repertuar zaprezentuje Maciej Domagała w recitalu „Wokół muzyki polskiej”. 27 lipca na scenie pojawi się The Whoop Group z koncertem „Muzyczne zbrodnie”. Ten kwartet saksofonowy słynie z niebanalnych aranżacji i dużej dawki energii.
Sierpień rozpocznie się romantycznie. 10 sierpnia Duo Corde e Vento w składzie Przemysław Szczygielski (flet) i Roksana Puchniaz (harfa) zabiorą nas w świat tanga i południowych rytmów. Na finał, 24 sierpnia, duet Strobel-Pańta: gitara klasyczna w rękach Janusza Strobla i kontrabas w wykonaniu Pawła Pańty. To będzie kameralne zakończenie festiwalu z nutą jazzu i klasyki.
Zobacz zdjęcia:


























