reklama
reklama

Serwis ekspresów do kawy – kiedy dokonać naprawy ekspresu, a kiedy serwisu urządzenia?

Historia ekspresu do kawy sięga XV wieku. Najwcześniejszy patent został zgłoszony we Włoszech, ale dopiero pod koniec XIX wieku w USA zgłoszono pierwszy patent na ekspres do kawy. Pierwszy ekspres do kawy został wynaleziony w 1855 r. i był to opatentowany tzw. próżniowy zaparzacz do kawy. Była to wczesna wersja współczesnego ekspresu syfonowego. Jego działanie polegało na wykorzystaniu dwóch komór, w których pod wpływem ciśnienia pary i podciśnienia wytwarzana była kawa.

- R E K L A M A -

Ten typ ekspresu do kawy stał się popularny w całej Europie i Ameryce Północnej w latach 1860–1890, ale nie był zbyt trwały, ponieważ parzenie kawy trwało długo i nie był zbyt energooszczędny.

Pierwszy ekspres ciśnieniowy został wynaleziony dopiero w 1972 roku. W tym urządzeniu do podgrzewania wody używano grzałki elektrycznej zamiast kuchenki, a następnie gorąca woda była wyciskana na zmieloną kawę za pomocą siły grawitacji, a nie gotowana, jak w przypadku perkolatora. Ta metoda zmieniła sposób parzenia kawy, znacznie ułatwiając parzenie kawy w domu bez konieczności gotowania wody.

- R E K L A M A -

Rodzaje ekspresów do kawy. Oferta ekspresów do kawy różnych marek

Ekspresy do kawy dzielą się na kilka głównych typów:

Kawiarka. Ten typ urządzeń jest wspólny dla wszystkich miłośników głębokiego aromatu. Zasada działania polega na wsypaniu suchej, zmielonej kawy, zalaniu jej wodą i zagotowaniu. Napój jest parzony przy użyciu filtra lub na zasadzie syfonu. Otrzymany napar nazywany jest domowym espresso.

- R E K L A M A -

Ekspres do kawy z filtrem. Jest to urządzenie automatyczne, które składa się z pojemnika na wodę i pojemnika na zmieloną kawę. W tym drugim zbiera się płyn powstały po zaparzeniu.

Ekspres kapsułkowy. W tym urządzeniu stosuje się kapsułki, które zawierają już zmielone ziarna kawy oraz dodatki i aromaty. Podczas parzenia kapsułka jest przekłuwana i przepływa przez nią gorąca woda, która przez specjalną wylewkę trafia do filiżanki znajdującej się poniżej.

Ekspres ciśnieniowy. Urządzenia te nie wymagają ręcznego filtrowania, ponieważ mają specjalny system zaworów ciśnieniowych, przez które napój dostaje się do filiżanki poniżej.

Obecnie ekspresy ciśnieniowe nie są już zarezerwowane tylko do użytku w kawiarniach i innych lokalach gastronomicznych. Marki takie jak: Delonghi, Jura, Siemens, Nivona, Melitta, Saeco, czy Philips, oferują te profesjonalne urządzenia do użycia we własnym domu. To znaczące ułatwienie. Dzięki temu możemy cieszyć się ulubioną kawą kiedy tylko mamy na to ochotę.

Serwis ekspresów do kawy. Profesjonalne usługi jako gwarancja sprzętu dobrej jakości

Najczęściej do awarii dochodzi z powodu niewłaściwego dbania o urządzenie. Aby temu zapobiec, należy wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas eksploatacji:

  • regularne odkamienianie urządzenia
  • czyszczenie filtrów
  • właściwe stosowanie detergentów
  • prawidłową instalację i podłączenie urządzeń
  • przestrzeganie wszystkich instrukcji dotyczących użytkowania i konserwacji

Jednak najczęściej jest tak, że pomimo dbałości o wszystkie te elementy, niektóre części mimo wszystko ulegają eksploatacji, a szczególnie te, do których nie mamy dostępu. W ekspresach ciśnieniowych dochodzi jeszcze kwestia elementów elektronicznych. Sami nie jesteśmy w stanie należycie o nie zadbać, więc w takich przypadkach, aby uniknąć rozległej naprawy, lepiej skorzystać z regularnej usługi serwisu ekspresów do kawy i mieć pewność, że nasza maszyna działa tak, jak powinna.

Jak wygląda i ile kosztuje serwis ekspresów do kawy? Profesjonalne podejście do ekspresu

Ekspres do kawy jest skomplikowanym urządzeniem. Każdego dnia każda jednostka pracuje przez kilka godzin, co stanowi największe obciążenie dla ekspresu. Naprawa ekspresu do kawy może być wykonana tylko przez profesjonalistów. Serwisowanie w domu pomaga utrzymać czystość i przedłużyć żywotność sprzętu. Niektóre firmy oferują kartę gwarancyjną, która gwarantuje, że sprzęt nie zepsuje się w ciągu najbliższych dwóch lat lub dłużej. Koszt naprawy zależy od wielu czynników. Jest to m.in. rodzaj ekspresu, a także stopień jego skomplikowania.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem ekspresów do kawy https://ekspresowy-serwis.pl

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: