Ukraińscy artyści wystąpili w KDK. Wspierają Siły Zbrojne Ukrainy – ZDJĘCIA

Na deskach Kutnowskiego Domu Kultury w czwartek zaprezentowali się aktorzy z ukraińskiego Teatru Kołomyja. Kutnowska publiczność mogła obejrzeć spektakl „Moralność Pani Dulskiej”.

- R E K L A M A -

Warto dodać, że część zebranych środków zostanie przekazana na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy. Wydarzenie zostało wsparte przez Miasto Kutno i Powiat Kutnowski. Przed występem na scenie pojawili się zastępca prezydenta Kutna Zbigniew Wdowiak oraz starosta Daniel Kowalik.

Pani Dulska jest kobietą władczą i despotyczną. Wobec innych zawsze surowo krytyczna, za to pozbawiona jakichkolwiek norm i zasad w stosunku do niej samej lub członków jej rodziny. A teraz dowiaduje się, że służąca Hanka jest w ciąży, a ojcem dziecka jest jej ukochany syn Zbyszko…

- R E K L A M A -

Historia teatru:

Kołomyjski Teatr Dramatyczny został założony w 1848 roku przez księdza Iwana Ozarkiewicza i jest pierwszym teatrem w Galicji. W ciągu 175 lat teatr przechodził różne przekształcenia, a nawet został zamknięty, działał jednak nawet w czasach wojennych koszmarów. Ostatnie odrodzenie Teatru Kołomyja nastąpiło w grudniu 1989 roku. W 2008 roku Teatr w Kołomysku otrzymał status akademicki i nadano mu imię jego założyciela Iwana Ozarkiewicza oraz rozpoczął odbywający się corocznie Ogólnoukraiński Festiwal Teatralny „Przedstawienia Kołomyskie”.

Teatr jest laureatem wielu światowych (Edynburg – Szkocja; Łódź, Kraków, Elbląg, Zelena Hura – Polska; Heb – Czechy; Suczawa – Rumunia; Neapol – Włochy; Monachium, Stuttgart, Norymberga – Bawaria, Niemcy) i ukraińskich festiwali.

- R E K L A M A -

Działalność teatru podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę:

Teatr z dumą chroni tradycje kulturalne, w czasie wojny nadal działa na rzecz potrzeb Ukraińców: wystawia przedstawienia dla żołnierzy jednostek wojskowych, placówek rehabilitacji medycznej, organizuje imprezy zamknięte dla żołnierzy i ich rodzin, osób przesiedlonych, co także przyczynia się do na rzecz integracji osób przesiedlonych w społeczności, współpracuje z organizacjami charytatywnymi, instytucjami edukacyjnymi, prowadzi zbiórki na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy, aktywnie uczestniczy w różnych międzynarodowych wydarzeniach i festiwalach, wspiera uchodźców za granicą i wprowadza cudzoziemców w kulturę ukraińską, pomaga Ukrainie pozostać widoczną w innych krajach.

fot. Łukasz Stasiak / KDK












- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: