reklama
reklama
reklama
reklama

Uwaga! Śmigłowiec nad Kutnem, policja będzie kontrolować…

Już dziś poruszający się autostradami A1 i A2 w wojewódzki łódzkim mogą zobaczyć widok policyjnego śmigłowca nad tymi drogami. Policyjni lotnicy z naziemnymi załogami ruchu drogowego będą prowadzić działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na autostradach.

Głównym zainteresowaniem mundurowych zostaną objęci kierowcy ciężarówek, którzy nie stosują się do zakazu wyprzedzania.

- R E K L A M A -

Monitoring głównych ciągów komunikacyjnych z ziemi i powietrza to pomysł łódzkich policjantów na walkę z piratami drogowymi. Czas wakacji to okres, kiedy na drogach panuje zawsze większy ruch.

Są tacy kierowcy, u których pośpiech zwycięża nad zdrowym rozsądkiem i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. To oni stwarzają największe zagrożenie zarówno dla tych, których spotkają na swojej drodze, jak i dla samych siebie i swoich pasażerów.

- R E K L A M A -

Działania podniebnego patrolu wspierane będą przez funkcjonariuszy z czterech powiatów i koncentrowały się głównie na autostradzie A-1 i A-2. Sygnał z kamery znajdującej się na pokładzie policyjnego śmigłowca przekazany jest na bieżąco do policjantów w radiowozach rozlokowanych w newralgicznych punktach głównych ciągów komunikacyjnych.

Na tej podstawie, a w razie potrzeby po kontakcie z policjantem znajdującym się w śmigłowcu, funkcjonariusze będą kontrolować kierowców, którzy naruszyli przepisy.

- R E K L A M A -

Najczęściej dochodzi na naruszenia przepisów przez kierowców pojazdów ciężarowych, którzy na autostradzie A-2 nie stosują się do „zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe”. Zatrzymani do tej pory, na złamaniu przepisów kierowcy, byli zaskoczeni, że ich wyczyny zarejestrowała kamera podczepiona do policyjnego śmigłowca.

źródło: KWP Łódź

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: