reklama
reklama

Ważny komunikat WCZK w Łodzi ws. rzekomej awarii reaktora jądrowego

W związku z pojawiającymi się w sieci fake newsami dotyczącymi zagrożenia radiacyjnego na terenie naszego kraju Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi wydało ważny komunikat.

– W związku z informacjami na temat awarii reaktora jądrowego Maria w Świrku informujemy, że nie odnotowano zdarzeń mogących wpłynąć negatywnie na pracę reaktora – informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi.

- R E K L A M A -

Głos w sprawie fałszywych wiadomości zabrało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Państwowa Agencja Atomistyki.

– Pojawiają się fałszywe informacje o rzekomej awarii reaktora jądrowego w Świerku. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nawiązało kontakt z Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych – nie odnotowano żadnych zdarzeń mogących wpłynąć na pracę reaktora MARIA – napisał w mediach społecznościowych Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -

– W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami PAA wyjaśnia, że sytuacja radiacyjna w Polsce pozostaje w normie – informuje Państwowa Agencja Atomistyki.

Wspomniany reaktor to jedyny działający polski reaktor jądrowy o mocy cieplnej 30 MW. Reaktor nosi imię Marii Skłodowskiej–Curie. Jego budowę rozpoczęto w czerwcu 1970 r., a uruchomiony został w grudniu 1974 w Instytucie Badań Jądrowych w Otwocku–Świerku pod Warszawą.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: