reklama

Wczoraj działania „Prędkość”, dziś „Bezpieczny pieszy”

8 sierpnia 2022 roku policjanci kutnowskiej komendy podczas działań „Prędkość ” egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Tylko jednego dnia, aż 15 osób zostało ukaranych mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Dziś działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie na oznakowanych przejściach dla pieszych.

- R E K L A M A -

Z analizy wypadków drogowych zaistniałych podczas tegorocznych wakacji wynika, że główną przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci powiatu kutnowskiego w miniony poniedziałek, 8 sierpnia 2022 roku, przeprowadzili działania „Prędkość”.

Niestety nie obyło się bez mandatów karnych. Aż 15 kierujących nie przestrzegało na drogach przepisów ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Stwarzali tym samym nie tylko zagrożenie dla siebie ale  także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

- R E K L A M A -

Natomiast dzisiaj, 9 sierpnia 2022 roku kutnowscy funkcjonariusze prowadzą działania na terenie powiatu pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. W obrębie przejść policjanci będą przyglądali się pieszym i kierowcom. Działania te mają wpłynąć na obniżenie poziomu zagrożenia bezpieczeństwa pieszych, w szczególności powstałego z winy kierujących.

Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym, powinno być dla pieszych swoistym azylem bezpieczeństwa. Tutaj pierwszeństwo ma pieszy znajdujący się na przejściu. Jednak w realnym ruchu drogowym prawa pieszych nie zawsze są respektowane przez kierowców. Z kolei piesi najczęściej wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, zapominając, że nawet niewielka prędkość pojazdu nie daje kierującemu możliwości natychmiastowego zatrzymania. W takich przypadkach – niewłaściwe zachowanie pieszych również przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

- R E K L A M A -

Policjanci apelują! Nawet najbardziej precyzyjne przepisy i surowe kary nie zastąpią zdrowego rozsądku, koncentracji i zwykłej, ludzkiej życzliwości na drodze. Wszyscy zajdzą swoje mniejsce w ruchu drogowym i przy stosowaniu się do obowiązujących przepisów z całą pewnością BEZPIECZNIE dotrą do celu. 

źródło : KPP Kutno / mł. asp. Daria Olczyk

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: