reklama
reklama

Wesele w mieście – czy to na pewno dobry pomysł?

Wiele par przygotowujących się do organizacji wesela, marzy, aby ta jedyna w swoim rodzaju impreza miała miejsce z dala od miejskiego zgiełku. Dlatego też w ostatnim czasie prawdziwą furorę robią przyjęcia na wsiach lub małych miejscowościach. Sprzyja temu także moda na wesela w stylu rustykalnym lub boho. A co z celebrowaniem ślubu w mieście? Czy tego typu rozwiązanie jest warto uwagi?

- R E K L A M A -

Już na wstępie odpowiemy, że tak! Wesele w mieście może być tak samo udane, o ile nie bardziej, od tego organizowanego na wsi, na łonie natury. Wszystko zależy jednak od tego, jaki będziemy mieć pomysł na organizację ten imprezy i czy np. organizacja jej w mieście jest z jakiegoś powodu dla nas wygodna.

Przede wszystkim logistyka

Na wesele w mieście decydują się przede wszystkim osoby pochodzące z większych aglomeracji. Takie rozwiązanie jest dla nich wygodne z wielu względów. Wystarczy wspomnieć o samym dojeździe z kościoła na wybraną salą. Organizacja dojazdu np., do pobliskiej wsi jest często zupełnie niepotrzebnym wydatkiem i dodatkowym zmartwieniem dla przyszłej pary młodej. Jeżeli więc jest możliwość zaproszenia gości na elegancką salę znajdującą się w sercu miasta, która na dodatek wyposażona jest w bazę noclegową oraz parking, to nic nie stoi na przeszkodzie skorzystać z takiej opcji. Łono natury, śpiew ptaków i duża liczba zieleni, to oczywiście kuszące elementy, które mogą nakłonić nas do zorganizowania wesela na prowincji. Jeśli jednak z różnych względów takie rozwiązanie jest w naszym przypadku niewskazane, bez sensu na siłę szukać ucieczki poza miejski skwer.

- R E K L A M A -

 

Wesele w odpowiednim stylu

Wesele w mieście ma pewne ograniczenia. Jeśli nasza sala znajduje się blisko ruchliwej ulicy, otaczają ją wysokie budynki i biurowce, to mimo wszystko dość zabawnie wyglądałaby impreza stylizowana na wiejską potańcówkę. W takim miejscu sprawdza się zdecydowanie styl glamour, wystawny, elegancki ze wszystkimi elementami dopiętymi na ostatni guzik. To też doskonałe warunki do stworzenia wesela designerskiego, odchodzącego nieco od polskich tradycji. Nie oznacza to oczywiście, że nie możesz zdecydować się na imprezę klasyczną. Wiele zależy od wystroju sali i jej standardu. Musisz zdać sobie sprawę, że choć wesele w mieście dyskwalifikuje realizacje niektórych pomysł, to wachlarz innych możliwości na urozmaicenie zabawy wciąż jest bardzo duży.

- R E K L A M A -

Odpowiednie atrakcje

Wesele w mieście daje np. pole do popisu pod kątem atrakcji. Jeśli chcesz wyróżnić się na tle innych przyjęć, poszukaj zabaw, które zaskoczą zaproszonych gości. Tu np. świetnym pomysłem może być gifbudka, czyli specjalna budka do tworzenia krótkich animacji z udziałem gości. Innym pomysłem będzie wynajęcie interaktywnego lustra do selfie albo fotomozaiki. Wszystkie tego rodzaju atrakcje oferuje m.in. Fotobudka Poznań Fotoboxik (https://fotoboxik.pl/). Możesz także zdecydować się na szereg innych atrakcji – pokazy barmanów, zatrudnienie magika, foodtruck, mobilny bar – możliwości jest bez liku!

 

Łatwy dostęp do usług

Wesele w mieście wiąże się z jednym ważnym udogodnieniem – w takich miejscach dużo łatwiej o dostęp do różnego rodzaju usług i sklepów. Owszem, wiele spraw można załatwić drogą elektroniczną. Ale już np. kupno sukni ślubnej lub wybór makijażystki są elementami, których nie jesteśmy w stanie skoordynować zdalnie. W dużych miastach jest większy wybór dostawców usług, a co za tym idzie, mamy większą szansę na to, że trafimy do kogoś, kto faktycznie spełni nasze oczekiwania w określonej kwestii.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: