Zastosowanie paraletek drewnianych – jak kupić właściwe?

Dzięki regularnym ćwiczeniom organizm jest znacznie lepiej dotleniany, co przekłada się na lepsze samopoczucie. W ten sposób ogranicza się przedostawanie czynników chorobotwórczych do poszczególnych komórek. Notuje się ponadto zwiększoną odporność na infekcje oraz wytrzymałość podczas treningów.

- R E K L A M A -

Rozpoczęcie treningów

Osoby, które prowadziły siedzący tryb życia i postanowiły to zmienić powinny podejmować działania bardzo ostrożnie. Jak najbardziej wskazana jest metoda złotego środka oraz zachowanie zdrowego rozsądku, ponieważ najważniejsze jest sprawdzenie wydolności organizmu. Znaczną większość ćwiczeń można wykonywać w domu, do czego przyzwyczaiło się wielu ludzi podczas trwającej pandemii. Nie ma konieczności inwestowania przy tym w profesjonalny sprzęt, na dobry początek wystarczy mata do ćwiczeń i kilka innych akcesoriów. Warto zainwestować między innymi w paraletki drewniane, które skonstruowane są z dwóch poręczy przypominających nieco te gimnastyczne. Są to przyrządy uniwersalne, można je dowolnie rozstawić w zależności od budowy ciała oraz wariantów wykonywanych ćwiczeń. Prosta budowa paraletek idzie w parze z dużą wytrzymałością materiału, z którego są wykonane oraz małą ilością zajmowanego miejsca. Bez najmniejszego problemu można je przechować w pokoju o niewielkiej powierzchni. Kolejną zaletą, którą mają paraletki drewniane jest duży zakres ćwiczeń, które można przy ich pomocy wykonać. Dla początkujących poleca się zwykłe pompki, a z czasem wiele osób wprowadza ich przeróżne modyfikacje. Paraletki drewniane można spakować w torbę sportową i zabrać je na trening w parku, polanie, czy w innym miejscu na zewnątrz. Ich wykorzystywanie do nauki stania na rękach, treningów kalistenicznych oraz workoutowych jest równie powszechne.

Girl doing push-ups in gym with trainer near by

Które paraletki wybrać?

Przed zakupem paraletek należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii, między innymi średnicę części chwytnej. Musi ona zapewniać komfortowy i pewny chwyt, który uniemożliwi osunięcie się dłoni, mogłoby wówczas dojść do poważnej kontuzji. Drążek o zbyt małej średnicy może powodować dyskomfort i ból dłoni, ponieważ będzie się w nią wbijał. Niekorzystna jest również budowa paraletek, w których średnica jest za duża, poprzez niepewny chwyt ćwiczenie nie jest wykonywane w sposób efektywny. Ogromne znaczenie ma wysokość i długość paraletek – im wyższe tym większy zakres ćwiczeń może być na nich wykonywany. Długość natomiast powinna być uzależniona od rodzaju ćwiczeń, które chce się wykonywać, jeśli mają to być różne odmiany pompek, to wystarczą krótkie paraletki. Nie przekraczają one zazwyczaj 30 centymetrów, jednak powinno się wziąć pod uwagę zmianę planów. Wtedy najlepiej sprawdzą się dłuższe przedmioty, ponadto są o wiele stabilniejsze i wytrzymałe. Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście jakość i estetyka wykonania, najlepszym materiałem jest zdecydowanie drewno bukowe wyróżniające się odpowiednim poziomem twardości. Jest także gładkie i przyjemne w dotyku, nie wywoła podrażnień na skórze dłoni.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: