reklama

[ZDJĘCIA/WIDEO] Koszmarny wypadek pod Kutnem, auto wjechało pod pociąg. Nie żyje kobieta, ranne dzieci

Około godziny 13.00 pod Kutnem doszło do strasznie wyglądającego wypadku z udziałem pociągu. Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych. Nie żyje jedna osoba.

Po godzinie 13.00 na przejeździe kolejowym w miejscowości Florek (gmina Kutno) samochód osobowy na kutnowskich numerach rejestracyjnych wjechał na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pod nadjeżdżający pociąg.

- R E K L A M A -

W wypadku zginęła 39-letnia kobieta, która była przez długi czas reanimowana. Niestety, mimo usilnych prób służb, nie udało jej się uratować. W wypadku ucierpiała także dwójka dzieci (w wieku 8 i 9 lat) – jedno z nich zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Łodzi, a drugie na SOR w Kutnie.

Co stało się na przejeździe?

Jak mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że około godziny 14:15, kobieta kierująca pojazdem osobowym vw passat z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Katowice-Gdynia.

- R E K L A M A -

W wyniku zdarzenia pojazd został przepchnięty przez lokomotywę kilkadziesiąt metrów od przejazdu. Kierowca vw passata, 49-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego pomimo reanimacji, zmarła. W samochodzie przewożona była również dwójka dzieci w wieku 7 i 8 lat. Jedno dziecko zostało przetransportowane Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi, natomiast drugie z lekkimi obrażeniami do szpitala w Kutnie.

Policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Kutnie wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratownicze do późnych godzin wieczornych. Z uwagi na drożny przejazd kolejowy i mały ruch na drodze gminnej w miejscu zdarzenia objazdy nie był organizowane, ruch na drodze w tym miejscu bez żadnych utrudnień

- R E K L A M A -

Na miejscu działania prowadzą straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Lądowały także dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Łodzi i Płocka.

Jak informuje Karol Jakubowski z PKP PLK S.A., nie ma poszkodowanych w pociągu. Czasowo wstrzymany został ruch pociągów. Do godz. 16.00 zmiany dotyczą 5 pociągów. Przewoźnicy zorganizowali komunikację zastępczą autobusową.

Zobacz zdjęcia i wideo z miejsca zdarzenia:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: