(ZDJĘCIA) Kutno pamiętało o doktorze Antonim Troczewskim

Dziś w Kutnie odbyły się uroczyste obchody 91. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego, honorowego obywatela Miasta Róż.

- R E K L A M A -

Uroczystości rozpoczęły się o 15:30 pod tablicą pamiątkową przy willi dra Troczewskiego. Głos zabrali m.in. Bożena Gajewska z TPZK, wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak i Patryk Kubiak, który przeczytał kilka słów z mowy dra Troczewskiego wygłoszonej w dniu 9 XI 1919 roku podczas I rocznicy odzyskania niepodległości.

Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą. Kolejna część obchodów miała miejsce na cmentarzu, gdzie P. Kubiak wygłosił wspomnienie o A. Troczewskim opublikowane przez Stanisława Kozickiego w „Myśli Narodowej” nr 19 z 30 kwietnia 1939 roku. Pod pomnikiem honorowego obywatela Kutna złożono również kwiaty.

- R E K L A M A -

W roku 2019 obchodzimy 100 rocznicę nadania dr Antoniemu Troczewskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kutno. Doktor jest pierwszą osobą w Kutnie, która otrzymała ten zaszczytny tytuł.

„Nic dla siebie, wszystko dla innych” – to motto, którym całe życie kierował się Doktor. Miłość do „małej ojczyzny” Antoniego Troczewskiego, tego wielkiego społecznika, jest dla nas wzorem do naśladowania – mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: