(ZDJĘCIA) Modelka plus size z okolic Kutna podbija wybiegi

Panie o puszystych kształtach też mogą być kobiece i atrakcyjne. Udowadnia to Roksana Sieradzan z Dąbrowic, która od kilku lat próbuje swoich sił jako modelka plus size i stara się łamać stereotypy. W miniony weekend wzięła udział w PlusSize FashionDays w Łowiczu.

- R E K L A M A -

Przygoda Roksany ze światem mody rozpoczęła się niemal równo trzy lata temu dzięki… mediom społecznościowym.

Na portalu Facebook znalazłam informacje o konkursie na metamorfozę dla kobiet plus size z firmą „Inna Ty” z Łodzi. Wysłałam swoje zgłoszenie i udało się. 12 listopada 2016 roku znalazłam się w Łodzi, a po całym wydarzeniu uwierzyłam w siebie jeszcze bardziej i w to, że osoby plus size też są piękne i podobają się sobie. Wtedy właśnie „maszyna ruszyła” – mówi Roksana Sieradzan.

- R E K L A M A -

Jak podkreśla, miała lęk przed opinią publiczną, gdy zaczęła pojawiać się na wybiegach.

Czy się bałam? Oczywiście, że jest pewien lęk. Łatwiej przecież przyjmujemy komplementy niż krytykę. Rzeczywiście hejt jest wszechobecny, szczególnie w internecie. Polska jest specyficznym krajem. Z jednej strony ceniącym pewne tradycje i wartości, a z drugiej strony jesteśmy społeczeństwem, które z dużym oporem i dozą nieufności traktuje osoby, które nie pasują do pewnych stereotypów. Czasy się zmieniają i modelka o wymiarach 90-60-90 to nie jest tylko ta modelka, która może zrobić karierę. Od jakiegoś czasu w naszym kraju dużo mówi się o tym, że panie o puszystych kształtach też mogą być kobiece i atrakcyjne, a wyjście naprzeciw temu przez wielu producentów odzieży pokazuje, że zapotrzebowanie jest ogromne – uważa Roksana.

- R E K L A M A -
reklama

Modelka plus size z naszego regionu ma za sobą wiele pokazów i sesji zdjęciowych. W miniony weekend pojawiła się między innymi w Łowiczu na PlusSize FashionDays.

Na wspomnianych metamorfozach poznałam ludzi z projektu „Puszysta Modelka” i to właśnie z nimi odbyły się moje kolejne dwie sesje: w lutym 2017 we Wrocławiu, a w sierpniu 2017 nad Zalewem Jeziorsko. Kolejne sesje odbywały się w Łodzi na zasadach TFP
(z ang. time for pictures), czyli fotograf poświęca swój czas a modelka w zamian otrzymuje zdjęcia. W 2018 roku stanęłam przed obiektywem naszego kutnowskiego fotografa Andrzeja Korzeniowskiego i miałam z nim 2 sesje. Pierwszy płatny pokaz mody, a w sumie pokaz bielizny odbył się w Środzie Wielkopolskiej 14 czerwca 2018. Pokaz odbywał się dla „Chabur salony z bielizną.” W roku 2019 dokładnie 19 maja wzięłam udział w wydarzeniu The Real Catwalk, które zorganizowała Zuzanna Zakrzewska finalistka programu „Super Modelka Plus Size”. Inicjatywa ta miała na celu akceptację swojego ciała tzw. „Body positive”. Ostatnim wydarzeniem w jakim brałam udział było PlusSize FashionDays Poland Łowicz 16-17.11.2019r. Prezentowało się tam wiele firm produkujących bieliznę i odzież, takie jak Shine, Dama Kier, Iwa, Evi i wiele innych
– wylicza R. Sieradzan.

reklama

Jak mówi Roksana, modeling z jednej strony traktuje jako hobby, ale nie ukrywa, że ma plany na przyszłość związane z tą branżą. Jakie?

Myślę, że żadna z dziewczyn nie traktuje modeling jako zabawy. Dla każdej z nas na początku jest to przygoda która albo trwa albo szybko się kończy. Bardzo dużo zależy od osobistego podejścia i zaangażowania. Z tamtej ekipy, która 3 lata temu brała udział w Metamorfozie w Łodzi akurat tylko ja pozostałam w modelingu, chociaż każda z dziewczyn biorących wtedy udział w jakimś stopniu ” spróbowała sił „. Każde dodatkowe zajęcie wymaga czasu, chęci i wysiłku. Nie każda z nas ma choćby ten czas. Ja traktuję modeling z jednej strony jako hobby, przygodę. Z drugiej strony jeśli ta przygoda trwa już 3 lata to chcę czegoś więcej i mam już dalsze plany na przyszłość związane z tą branżą. Szczegóły będą znane już niebawem – mówi tajemniczo modelka.

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: