Kolejny już raz licznie zgromadzeni mieszkańcy Kutna i okolic wyruszyli z przedstawicielami TPZK w blisko dwugodzinny spacer – przewodnikiem był Stanisław Wojdecki. Spacerowicze dowiedzieli się o tym kiedy i w jakich okolicznościach dr Troczewski przyjechał do naszego miasta i jakie zrobiło ono na nim wrażenie.
Na trasie spaceru znalazło się miejsce, gdzie niegdyś funkcjonowała ochronka doktorstwa Troczewskich, kamienice przy ul. Narutowicza i Placu Piłsudskiego, w których małżonkowie mieszkali, Dom Dochodowy Straży Ogniowej, Szkoła Realna Polskiej Macierzy Szkolnej (obecny Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Dr. A. Troczewskiego) oraz miejsce gdzie z inicjatywy doktora usypano kopiec Kościuszki. Stanisław Wojdecki bardzo szczegółowo opowiedział zebranym o wszystkich aspektach działalności Troczewskiego – o instytucjach, których powstanie zainicjował, w których się udzielał, o akcjach w jakie się angażował.
W ramach „smaczku” zgromadzeni odwiedzili obecny Urząd Stanu Cywilnego, potocznie nazywany „willą doktora”, w której państwo Troczewscy mieszkali w latach 1910-1920. O tym kto zbudował budynek, o jego cechach architektonicznych i o tym, co na przestrzeni lat się w nim znajdowało opowiedziała Aleksandra Szafrańska-Dolewska. Spacerowicze mogli zobaczyć pięknie odrestaurowane wnętrza willi – salę ślubów, pokój do składania nowożeńcom życzeń, pomieszczenia Centrum Dialogu Społecznego i salkę konferencyjną.
Sobotni spacer swoją obecnością uświetnili wyjątkowi goście… wśród zgromadzonych pojawili się sami Państwo Troczewscy. W ich rolę wcielili się Ewa Grząślewicz i Sławomir Małas.