(ZDJĘCIA) Tęczowy piątek w regionie. „Celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT”

Dziś w wielu polskich szkołach ma odbyć się „Tęczowy Piątek”. Jak się okazuje, akcja dotarła i została zrealizowana także w naszym regionie.

- R E K L A M A -

„Tęczowy piątek” jest zorganizowany przez Kampanię Przeciw Homofobii, ale jak mówią inicjatorzy akcji, to społeczność szkolna decyduje o tym, jak wyglądać będzie ten dzień.

Tęczowy Piątek to szkolne święto, które odbywa się co roku w ostatni piątek października. Szkoły organizują to wydarzenie, żeby wesprzeć uczniów i uczennice LGBTQI i pokazać, że u nich każdy może czuć się bezpiecznie będąc sobą – tak akcję opisują organizatorzy.

- R E K L A M A -

Jak się okazuje, wydarzenie zorganizowane zostało również w naszym regionie, w przynajmniej jednej szkole (dane na godz. 11:30). O Tęczowym Piątku w mediach społecznościowych poinformowało LO im. A. Mickiewicza w Żychlinie.

25 października nasi uczniowie – Jaś Lipski i Zuzia Kalinowska zrobili prezentację dla społeczności szkolnej z okazji Tęczowego Piątku. Jest to szkolne święto, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT i pokazanie, że każdy może czuć się bezpiecznie, będąc sobą. Wszyscy mamy prawo do szczęścia i miłości! – można przeczytać na facebookowym profilu szkoły.

- R E K L A M A -
https://www.facebook.com/lozychlin/posts/3105048746232919
reklama

reklama

reklama

reklama

źródło/zdjęcia: LO im. A. Mickiewicza w Żychlinie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: