Wiadomości KutnoNa sygnale(ZDJĘCIA) "Wagarowicze" z wizytą na kutnowskiej komendzie

(ZDJĘCIA) „Wagarowicze” z wizytą na kutnowskiej komendzie

Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej obchodzony jest przez dzieci i młodzież szkolną jako Dzień Wagarowicza. Jednym z pomysłów na spędzenie tego dnia była wizyta w kutnowskiej komendzie, gdzie zostały zorganizowane „Dni otwarte”.

- Reklama -

Wszyscy zainteresowani pracą w Policji mogli wiele dowiedzieć się o specyfice pracy w służbach mundurowych oraz poznać jak wygląda proces rekrutacji w nasze szeregi. Chętnych nie brakowało. W tym dniu przybyło do kutnowskiej komendy ponad 60 osób.

- Reklama -

21 marca mundurowi z kutnowskiej komendy przygotowali dla wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do Policji „Dzień otwarty” . Goście dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o służbie w mundurze. Pierwsza część spotkania odbyła się w sali odpraw, gdzie zgromadziło się ponad 60 osób. Wszystkich zebranych na wstępie przywitał Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podinsp. Krzysztof Szymański. Zainteresowani mogli dowiedzieć się jak wygląda cały proces rekrutacji przy wstąpieniu do Policji, jakie trzeba spełniać wymagania i jaką należy złożyć dokumentację. Mieli również okazję zobaczyć jak wygląda prawidłowe pokonanie toru przeszkód, jednego z etapów postępowania kwalifikacyjnego.

Następnie wszyscy zgromadzeni oglądali przygotowane wystawki sprzętu policyjnego na co dzień używane przez policjantów w służbie prewencji, ruchu drogowego czy przez techników kryminalistyki.

- Reklama -

Kolejny punkt zwiedzania odbywał się na dziedzińcu jednostki gdzie czekał na wszystkich przewodnik psa wraz ze swoim czworonożnym partnerem. Przewodnik psa st.sierż. Marcin Bigosiński opowiedział o pracy psa policyjnego i jak wygląda jego szkolenie. Nie zabrakło tego dnia pytań związanych z nasza pracą oraz pamiątkowych zdjęć.

źródło: KPP Kutno

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: