REKLAMA
piątek, 1, lipiec 2022
REKLAMA

(ZDJĘCIA) Wspaniałe róże na Łęczyckiej. Piękny ogródek Państwa Cieślaków

poniżej dalsza część artykułu

Kutno kilka lat temu oficjalnie stało się Miastem Róż i magistrat robi co może, aby w miejskim krajobrazie nie brakowało tych kwiatów. Swoją cegiełkę dokładają również kutnianie, a jednym z najlepszych przykładów są państwo Cieślakowie, na posesji których róże rosną już 40 lat!

Spacerując ulicą Łęczycką nie sposób nie zatrzymać się przed posesją państwa Haliny i Mirosława Cieślaków. Wszystko za sprawą pięknych róż, które rosną w przydomowym ogródku.

Ta róża ma 15 lat, ale tamta z kolei ma już blisko 40 wiosen – mówi pani Halina, pokazując na bordowe i białe róże. – Pielęgnujemy je, przycinamy i dbamy, żeby wyglądały jak najładniej. Żartujemy, że u nas było Miasto Róż, jeszcze długo przed tym, gdy to hasło stało się oficjalne. Ludzie często się zatrzymują przed naszym domem i podziwiają nasz ogródek.

poniżej dalsza część artykułu

Państwo Cieślakowie planują posadzić kolejne róże. Jak mówią, wymaga to pracy, ale efekt końcowy wynagradza trudy.

Najwięcej pracy jest po przekwitnięciu róż, gdy trzeba poobcinać kwiaty. To żmudne i dodatkowo „kłujące” zajęcie, ale dzięki temu, te piękne kwiaty mogą zakwitnąć jeszcze raz – mówi małżeństwo Cieślaków.

poniżej dalsza część artykułu

Ty również masz piękne róże w swoim ogródku i chciałbyś się nimi pochwalić? Napisz na redakcja@panoramakutna.pl lub zadzwoń do naszej redakcji 512667727.

poniżej dalsza część artykułu

reklama

Warto przeczytać:

reklama