reklama
reklama

Złote czy srebrne obrączki ślubne – jak wybrać metal odpowiadający Twojemu stylowi?

Jedną z ważniejszych decyzji, jakie muszą podjąć przyszli nowożeńcy, jest rodzaj materiału, z którego mają powstać ich obrączki ślubne. Rozważania zazwyczaj dotyczą dwóch szlachetnych kruszców – złota i srebra. Który z nich okaże się lepszy? Ten, który odpowiada stylowi ich przyszłych posiadaczy. Jak zatem wybrać idealny metal na obrączki? Podpowiadamy.

- R E K L A M A -

Tradycyjne złoto czy ponadczasowe srebro?

Najczęstszym wyborem jeśli chodzi o obrączki ślubne, są te wykonane z tradycyjnego żółtego złota. Metal ten uważany jest bowiem za kwintesencję elegancji, trwałości i ponadczasowości. Warto wspomnieć również o tym, że złoto może mieć również inne kolory. Na rynku dostępne są elementy biżuteryjne wykonane z białego lub różowego kruszcu. Swoją barwę zawdzięczają domieszkom innych pierwiastków, w tym srebra, cynku oraz miedzi. Co ciekawe, białe i różowe złoto również wykorzystywane są do produkcji obrączek, czego najlepszy przykład stanowią modele prezentowane tu: https://www.briju.pl/slub/obraczki-slubne. To niezwykle oryginalne wyroby, które zdecydowanie przypadną do gustu parom stawiającym na nieszablonowe rozwiązania.

Nie bez znaczenia jest fakt, że obrączki mogą być wykonane także ze srebra. Na ich wybór decydują się najczęściej pary, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą nosić złotych wyrobów jubilerskich. Srebrna biżuteria ślubna dostępna jest również w niezwykle atrakcyjnych cenach, co zdecydowanie spodoba się nowożeńcom dysponującym mocno ograniczonym budżetem. Warto wspomnieć również o tym, że w salonach jubilerskich znajdują się także pozłacane wyroby, co daje większe możliwości wyboru.

- R E K L A M A -

Jak dopasować obrączki do swojego stylu?

Co należy wziąć pod uwagę, podczas wybierania idealnych obrączek? Odpowiedź brzmi – pierścionek zaręczynowy. Dlaczego? Ponieważ przyjęło się, że kobieta nosi oba modele biżuterii na tym samym palcu, więc powinny do siebie pasować, tworząc spójną i harmonijną ozdobę. To również cenna informacja dla panów, którzy dopiero planują oświadczyć się swojej wybrance. Podczas wybierania biżuterii zaręczynowej warto myśleć przyszłościowo i postawić na taki model, do którego łatwo będzie dopasować obrączkę. Na przykład złote pierścionki, które można kupić na stronie https://www.briju.pl/bizuteria/zlote-pierscionki, dobrze będą się komponować z obrączkami w tym samym kolorze i stylu. To samo dotyczy modeli wykonanych ze srebra.

Jeżeli jednak przyszli małżonkowie gustują w nieco innych kolorach biżuterii, optymalnym wyborem dla nich będą wyroby stworzone z różnych odmian metali szlachetnych. Na przykład połączenie żółtego i białego złota to kompromis pomiędzy złotą a srebrną biżuterią.

- R E K L A M A -

Wybierz biżuterię od Briju

Szukasz obrączek, które sprostają zarówno Twoim wymaganiom, jak i oczekiwaniom Twojego partnera lub partnerki? Sprawdź koniecznie ofertę dostępną na briju.pl. Znajdziesz tam wiele wyjątkowych okazów biżuterii, odpowiadających Waszym preferencjom. W bogatej ofercie Briju dostępne jest wszystko czego potrzebujesz, aby stworzyć efektowny komplet biżuterii ślubnej. W wirtualnych witrynach e-sklepu prezentowane są również naszyjniki (sprawdź tu: https://www.briju.pl/bizuteria/naszyjniki), kolczyki i wiele, wiele innych. Zapoznaj się z propozycjami Briju i zamów interesujące Cię dodatki. 

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: