10–letni Marcel z Kutna przeszedł udar mózgu. Teraz potrzebuje naszej pomocy

W Dzień Dziecka rozegrała się wielka tragedia: 10–letni Marcel z Kutna, który na co dzień gra w Róży Kutno, niespodziewanie doznał udaru mózgu. Teraz potrzebuje naszej pomocy i w sieci ruszyła zbiórka pieniędzy na rehabilitację.

Marcel ma 10 lat. Właśnie kończy trzecią klasę szkoły podstawowej. 1 czerwca 2021,w Dzień Dziecka, który miał być radosnym dniem, przeszedł niespodziewanie udar mózgu, w wyniku którego istniało poważne zagrożenie życia. Porażona została jego prawa część ciała.

- R E K L A M A -

Do tego dnia Marcel był wesołym, bystrym, wygadanym i wysportowanym chłopcem, grającym w piłkarskim klubie sportowym. Kocha sport, szczególnie piłkę nożną, jazdę na rowerze, pływanie. Ma kochających rodziców i młodsza siostrę Łucję.Nasz cel to zebranie funduszy na wszechstronną rehabilitację Marcela, aby jak najszybciej mógł wrócić do zdrowia i pełnej sprawności. Czeka go jednak długa droga i ogromny wysiłek. Konieczne są zajęcia z fizjoterapeutą, neurologopedą, psychologiem. Chcemy również zapewnić Marcelowi udział w profesjonalnych turnusach rehabilitacyjnych oraz zakupić podstawowy sprzęt rehabilitacyjny. Marcel marzy o powrocie do gry w piłkę. Teraz jednak najpierw musi na nowo nauczyć się stać, chodzić, biegać, ruszać ręką. Pomóż mu wygrać jego własny mecz – mówią rodzice chłopca.

- R E K L A M A -

Marcel jest aktualnie na oddziale neurologii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie zaczął już swoją pierwszą w życiu rehabilitację. Prawa ręka jest na ten moment prawie całkowicie sparaliżowana, ponadto występuje niedowład prawej nogi i porażenie nerwu twarzowego prawej strony buzi.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: